Ogłoszenia parafialne

 

      W tym tygodniu w czwartek zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Gdańskim Orszaku Trzech Króli. Tego dnia będziemy odprawiać msze święte według porządku niedzielnego. Przypominamy, że tego dnia jest obowiązek uczestniczenia w mszy świętej. Taca z Uroczystości Trzech Króli będzie przeznaczona na utrzymanie pallotyńskich misji. Tego dnia będziemy mogli złożyć ofiary do puszki pod krzyżem na utrzymanie sierocińca w Betlejem, który już kilka razy wspieraliśmy. Prowadzą Go polskie siostry Elżbietanki. Już dzisiaj za te ofiary serdecznie dziękujemy.

        Zbliża się okres wizyty duszpasterskiej. W naszej parafii chcemy od 10 stycznia, w związku z istniejącą sytuacją, rozpocząć nabożeństwa kolędowe. Ich porządek podamy w niedzielę 9 stycznia. Istnieje również możliwość zaproszenia do siebie kapłana. Osoby, które chcą zaprosić księdza do siebie na kolędę, są proszeni o pobranie kart zgłoszeniowych, które znajdują się na stoliku przy zakrystii oraz pod chórem, wypełnienie i przekazanie ich bezpośrednio księdzu Proboszczowi. Czekamy na te zgłoszenia do przyszłej niedzieli.

        Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są wciąż wolne intencje w miesiącu styczniu. Zachęcamy również do zamawiania w tym roku mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii.

        Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

        Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, abyśmy w każdej chwili naszego życia ufali Jezusowi, który przyszedł do nas, aby nas zbawić! Życzymy Wam dobrego świętowania!

ks. Radosław Bernard Herka SAC

proboszcz

 

       Dzisiejszą Uroczystością kończymy kolejny Rok liturgiczny.

       Przypominamy, że do końca miesiąca możemy uzyskać za naszych zmarłych odpust pod zwykłymi warunkami.

       Polecamy Waszej pamięci modlitewnej sprawę pokojowego rozwiązania konfliktu na naszej wschodniej granicy. Dzisiaj podczas każdej mszy świętej będziemy śpiewać w tej intencji SUPLIKACJĘ.

       Od przyszłej NIEDZIELI rozpoczniemy Adwent. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do udziału w RORATACH, które będziemy odprawiać w naszej parafii w dni powszednie o godz. 7.00.

       Zapraszamy także już dziś na Rekolekcje adwentowe.

       Pierwsza seria rekolekcji dla PRACOWNIKÓW HOSPICJUM i SŁUŻBY ZDROWIA odbędą się w naszej parafii od przyszłej NIEDZIELI 28 listopada i potrwają do WTORKU 30 listopada. Nauki wygłosi podczas dodatkowej mszy świętej o godz. 15.00 ks. Adam KAMIZELA SAC. Rekolekcje te będą transmitowane on – line.

      REKOLEKCJE dla PARAFII i STUDENTÓW, rozpoczną się od II NIEDZIELI ADWENTU. Wygłosi je ks. ŁUKASZ BIŚ – kapłan z diecezji łódzkiej. Szczegóły tych rekolekcji podamy w przyszłym tygodniu.

      W przyszłym tygodniu zostaną poświęcone Opłatki na STÓŁ WIGILIJNY. Będzie można je nabyć w zakrystii. Będziemy także rozprowadzać świece CARITAS. O ich cenie poinformujemy.

      W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 16.00 odbędzie się pierwsze spotkanie grupy synodalnej. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich PARAFIAN i SYMPATYKÓW naszej WSPÓLNOTY ZAKONNEJ, którzy nie uczestniczą w spotkaniach grup formacyjnych, gromadzących się przy naszej parafii.

      Dzisiaj była zbierana kolejna taca inwestycyjna na spłatę zadłużenia za wymianę okien w kościele. Dziękujemy przy tej okazji wszystkim, którzy dbają o duchowe i materialne potrzeby naszej Wspólnoty, szczególnie za ofiary składane na tacę bądź bezpośrednio na konto parafii. Odwdzięczamy się Wam serdeczną modlitwą i pamięcią.

       Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii.

       Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

       Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby w naszych domach i Wspólnotach, a przede wszystkim w Sercach, panował CHRYSTUS KRÓL!

ks. Radosław Bernard Herka SAC

proboszcz

 

 

       Dzisiaj Diakoni naszego pallotyńskiego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie głoszą w naszej parafii Słowo Boże i przy wyjściu z kościoła będą rozprowadzać kalendarze na Nowy Rok. Złożone przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na utrzymanie naszego seminarium. Liczymy na Waszą wrażliwość i życzliwość!

       Dzisiaj o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza święta w języku angielskim.

       Przypominamy, że przez cały miesiąc listopad możemy uzyskać za naszych zmarłych odpust pod zwykłymi warunkami.

       Wciąż przyjmujemy na WYPOMINKI LISTOPADOWE za naszych zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii bądź na tacę.

       W środę po Różańcu za zmarłych zapraszamy na modlitwę Uwielbienia Bożego Miłosierdzia połączoną z medytacją Słowa Bożego.

       W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę, 21 listopada br., we wszystkich kościołach i kaplicach naszej archidiecezji, odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.

       Od 28 listopada 2021 roku, rozpoczniemy w naszej parafii organizować spotkania Synodalne, które mają pomóc nam wszystkim przeżyć duszpasterskie nawrócenie oraz wypracować nowy i ożywiony model funkcjonowania naszej Wspólnoty. Liczymy na Wasze zaangażowanie i pomoc w twórczych dyskusjach, które chcemy podjąć na spotkaniach formacyjnych, gromadzących się już przy naszej parafii grup. Odpowiedzialnymi za ich przeprowadzenie będą kapłani, opiekujący się konkretną wspólnotą, bądź osoba, która zostanie wybrana spośród uczestniczących w spotkaniach. Osoby niezwiązane z żadną wspólnotą, zapraszamy na pierwsze spotkanie Synodalne w pierwszą niedzielę ADWENTU czyli 28 listopada do salki parafialnej na godz. 16.00. Na to spotkanie są zaproszeni WSZYSCY! Ufamy, że owocem tych spotkań, które potrwają do maja 2022 roku, będzie wypracowanie dobrych pomysłów na pracę w parafii oraz powołanie w niedalekiej przyszłości RADY PARAFIALNEJ.

       W przyszłym tygodniu będzie zbierana z racji III niedzieli miesiąca – taca inwestycyjna na spłacenie zadłużenia za okna.

       Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o duchowe i materialne potrzeby naszej Wspólnoty, szczególnie za ofiary składane na tacę bądź bezpośrednio na konto parafii na spłacenie długu za wymianę okien w naszym kościele.

        Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii.

       Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

       Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy Błogosławieństwa Bożego na rozpoczęty tydzień i orędownictwa naszych Świętych Patronów. Szczęść Wam Boże!

ks. Radosław Bernard Herka SAC

proboszcz

 

      Stolica Apostolska, uwzględniając obecną sytuację na świecie, udzieliła przywileju uzyskiwania odpustu za swoich zmarłych przez cały miesiąc listopad. Odpust możemy ofiarować każdego dnia za jednego zmarłego pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, modlitwa na intencje papieża Franciszka i pobożne nawiedzenie cmentarza. Nawiedzenie cmentarza można zamienić na pobożną modlitwę w intencjach swoich zmarłych, nawiedzając naszą świątynię, w której są udostępnione do kultu relikwie świętych: Wincentego Pallottiego i Jana Pawła II.

       Wciąż przyjmujemy na WYPOMINKI LISTOPADOWE za naszych zmarłych. Na stoliku pod chórem znajdują się kartki, na których należy wypisać Swoich DROGICH ZMARŁYCH. Przez cały miesiąc LISTOPAD modlić się za NICH w dni powszednie Mszą świętą o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 16.30. Po mszy świętej jeszcze za NICH odmawiamy Różaniec. Prosimy także, aby zapisać na kartkach konkretny JEDEN DZIEŃ TYGODNIA, kiedy chcemy, aby omadlano konkretnie, naszych zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii bądź na tacę.

       W środę po Różańcu za zmarłych zapraszamy na modlitwę Uwielbienia Bożego Miłosierdzia. Po modlitwie będzie jeszcze błogosławieństwo wody, soli i oleju. Prosimy o ich przyniesienie.

       W czwartek przypada dzień imienin naszego Księdza Wikariusza Marcina oraz 103 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Polecajmy tego dnia w modlitwie szczególnie ks. Marcina, aby Jego posługa pośród nas przynosiła błogosławione owoce.

       W przyszłą niedzielę homilię będą głosić Goszczący u nas od tygodnia Diakoni – Pallotyni, którzy są już na ostatnim etapie formacji seminaryjnej. Po mszach świętych będą rozprowadzać kalendarze a składane przy tej okazji ofiary do puszek, będą przeznaczone na funkcjonowanie i utrzymanie naszego pallotyńskiego Seminarium w Ołtarzewie. Już dziś składamy za te ofiary serdeczne podziękowanie!

      Również w przyszłą niedzielę 14 listopada o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza święta w języku angielskim.

      W przyszłą niedzielę podamy konkretne propozycje dla grup parafialnych i osób, chcących wziąć udział w spotkaniach Synodalnych przy naszym ośrodku duszpasterskim.

      Drodzy Parafianie! Pragniemy poinformować, że dzięki ludzkiej życzliwości mogliśmy rozpocząć gruntowny remont Sali pod Kościołem, gdzie chcemy, aby jak najszybciej powstało przyjazne miejsce spotkań dla naszych dzieci, Seniorów i grup parafialnych. Dobroczyńca, który chce pozostać anonimowy, opłaci koszt remontu sali, który oscyluje wokół kwoty 30 tysięcy złotych. Jednak będziemy musieli zmierzyć się jeszcze z wyposażeniem tej Sali. Liczymy na to, że znajdą się wśród nas ludzie dobrej woli, którzy pomogą nam w tym niełatwym przedsięwzięciu. Wierzymy w ludzką dobroć! Osoby, które będą chciały pomóc nam w wyposażeniu Sali są proszone o bezpośredni kontakt z Księdzem Proboszczem Radkiem!

      Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o duchowe i materialne potrzeby naszej Wspólnoty, szczególnie za ofiary składane na tacę bądź bezpośrednio na konto parafii na spłacenie długu za wymianę okien w naszym kościele.

      Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii.

      Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

      Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy Błogosławieństwa Bożego na rozpoczęty tydzień i orędownictwa naszych Świętych Patronów. Szczęść Wam Boże!

 

ks. Radosław Bernard Herka SAC

proboszcz

 

      Zapraszamy dzisiaj na godzinę 16.00 na ostatnie nabożeństwo Różańcowe.

      Jutro przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego. Nie będzie tylko odprawiona msza święta o godzinie 19.00.

      W Dzień Zaduszny zapraszamy na mszę świętą w intencji naszych zmarłych o godz. 6.30, 7.30 i o godzinie 18.00. Tego dnia odprawimy dodatkową mszę świętą koncelebrowaną za naszych zmarłych parafian i zmarłych Pallotynów o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy.

      Stolica Apostolska, uwzględniając obecną sytuację na świecie, udzieliła przywileju uzyskiwania odpustu za swoich zmarłych przez cały miesiąc listopad. Odpust możemy ofiarować każdego dnia za jednego zmarłego pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, modlitwa na intencje papieża Franciszka i pobożne nawiedzenie cmentarza. Nawiedzenie cmentarza można zamienić na pobożną modlitwę w intencjach swoich zmarłych, nawiedzając naszą świątynię, w której są udostępnione do kultu relikwie świętych: Wincentego Pallottiego i Jana Pawła II.

      Przyjmujemy na WYPOMINKI LISTOPADOWE za naszych zmarłych. Na stoliku pod chórem znajdują się kartki, na których należy wypisać Swoich DROGICH ZMARŁYCH. Przez cały miesiąc LISTOPAD będziemy modlić się za NICH w dni powszednie Mszą świętą o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 16.30. Po mszy świętej będziemy jeszcze za NICH odmawiać Różaniec. Prosimy także, aby zapisać na kartkach konkretny JEDEN DZIEŃ TYGODNIA, kiedy chcemy, aby omadlano konkretnie, naszych zmarłych. To pomoże WAM zarezerwować sobie czas, aby uczestniczyć choć jeden raz w tygodniu w modlitwie za zmarłych. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na spłatę zadłużenia za okna. Wypominki można składać w zakrystii bądź na tacę.

      W środę po Różańcu za zmarłych zapraszamy, z racji pierwszej środy miesiąca, na katechezę dla dorosłych.

      W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Ksiądz Marcin uda się do chorych w piątek od godziny 9.00.

     Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o duchowe i materialne potrzeby naszej Wspólnoty, szczególnie za ofiary składane na tacę bądź bezpośrednio na konto parafii na spłacenie długu za wymianę okien w naszym kościele.

     Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii.

     Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

     Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy Błogosławieństwa Bożego na rozpoczęty tydzień i orędownictwa naszych Świętych Patronów. Szczęść Wam Boże!

 

ks. Radosław Bernard Herka SAC

proboszcz

    

      Wczoraj w katedrze Oliwskiej na mszy świętej o godz. 18.00 duchowieństwo i przedstawiciele świeckich z całej naszej Archidiecezji, rozpoczęli diecezjalną pracę Synodu Biskupów. Będzie ona kontynuowana także w naszej parafii po utworzeniu grupy synodalnej. O szczegółach poinformujemy Was wszystkich w przyszłą niedzielę.

      Trwa miesiąc październik. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa Różańcowe. Są one odprawiane w naszej parafii: w tygodniu bezpośrednio po mszy świętej wieczornej zaś w niedzielę o godzinie 16.00.

      Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o duchowe i materialne potrzeby naszej Wspólnoty, szczególnie za ofiary składane na tacę bądź bezpośrednio na konto parafii na spłacenie długu za wymianę okien w naszym kościele. Do końca grudnia musimy jeszcze uzbierać kwotę 19 tysięcy złotych. Za każdy gest życzliwości jesteśmy Wam bardzo wdzięczni.

      Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są jeszcze wolne intencje w tym tygodniu. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii.

      W naszej parafii zaczęliśmy przyjmować na WYPOMINKI LISTOPADOWE za naszych zmarłych. Na stoliku pod chórem znajdują się kartki, na których należy wypisać Swoich DROGICH ZMARŁYCH. Przez cały miesiąc LISTOPAD będziemy modlić się za NICH w dni powszednie Mszą świętą o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 16.30. Po mszy świętej będziemy jeszcze za NICH odmawiać Różaniec. Prosimy także, aby zapisać na kartkach konkretny JEDEN DZIEŃ TYGODNIA, kiedy chcemy, aby omadlano konkretnie, naszych zmarłych. To pomoże WAM zarezerwować sobie czas, aby uczestniczyć choć jeden raz w tygodniu w modlitwie za zmarłych. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na spłatę zadłużenia za okna.

      Już dzisiaj przypominamy, że w dniu WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH będziemy odprawiać w naszej parafii msze święte według porządku niedzielnego. Nie będzie tylko mszy świętej o godz. 19.00.

      W najbliższy czwartek dzień swoich imienin będzie obchodził Arcybiskup Gdański ks. Tadeusz Wojda SAC. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. Tego samego dnia zapraszamy dzieci na modlitwę Różańcową na godz. 17.00.

     Nowe numery Niedzieli, Gościa niedzielnego i Małego Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

     Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy Błogosławieństwa Bożego na rozpoczęty tydzień i orędownictwa naszych Świętych Patronów. Szczęść Wam Boże!

ks. Radosław Bernard Herka SAC

proboszcz

 

        Jutro w liturgii będziemy wspominać św. Łukasza Ewangelistę. Podczas Mszy świętej wieczornej będziemy się modlić za Pracowników Służby Zdrowia i Studentów medycyny.

        W piątek zaś wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II.

       Trwa miesiąc październik. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa Różańcowe. Są one odprawiane w naszej parafii: w tygodniu bezpośrednio po mszy świętej wieczornej zaś w niedzielę o godzinie 16.00.

       Wspólnota Marana Tha zaprasza na swoje spotkanie w najbliższy poniedziałek po wieczornej mszy świętej i modlitwie Różańcowej.

       W najbliższą środę po modlitwie Różańcowej modlitwa uwielbienia, połączona z medytacją Słowa Bożego. Serdecznie zapraszamy.

      Spotkanie dla studentów w czwartek o godzinie 20.00. Zapraszamy.

      Zbiórka dla ministrantów, lektorów i kandydatów na ministranta w przyszłą sobotę o godz. 16.00.

      W dzisiejszą niedzielę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Rozpoczniemy mszą świętą o godzinie 16.30.

      Dzisiaj była zbierana kolejna taca inwestycyjna. Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o duchowe i materialne potrzeby naszej Wspólnoty, szczególnie za ofiary składane na tacę bądź bezpośrednio na konto parafii na spłacenie długu za wymianę okien w naszym kościele. Za każdy gest życzliwości jesteśmy Wam bardzo wdzięczni.

      Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są jeszcze wolne intencje w tym tygodniu. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii.

     W naszej parafii zaczęliśmy przyjmować na WYPOMINKI LISTOPADOWE za naszych zmarłych. Na stoliku pod chórem znajdują się kartki, na których należy wypisać Swoich DROGICH ZMARŁYCH. Przez cały miesiąc LISTOPAD będziemy modlić się za NICH w dni powszednie Mszą świętą o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 16.30. Po mszy świętej będziemy jeszcze za NICH odmawiać Różaniec. Prosimy także, aby zapisać na kartkach konkretny JEDEN DZIEŃ TYGODNIA, kiedy chcemy, aby omadlano konkretnie, naszych zmarłych. To pomoże WAM zarezerwować sobie czas, aby uczestniczyć choć jeden raz w tygodniu w modlitwie za zmarłych. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na spłatę zadłużenia za okna.

     Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii.

     Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy Błogosławieństwa Bożego na rozpoczęty tydzień i orędownictwa naszych Świętych Patronów. Szczęść Wam Boże!

ks. Radosław Bernard Herka SAC

proboszcz

 

       W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca października. Podczas wieczornej mszy świętej będziemy modlić się w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych do naszej wspólnoty – Księży i Braci Pallotynów.

       Tego dnia rozpocznie się także w naszej Wspólnocie Wizytacja kanoniczna naszego Przełożonego Generalnego z Rzymu – ks. JAKOBA NAMPUNDAKAMA SAC. Wszystkich Parafian i sympatyków naszej Wspólnoty zakonnej zapraszamy na mszę świętą wieczorną w najbliższy piątek 8 października, którą będziemy celebrować z naszym Księdzem Generałem. Po niej zostanie poświęcona figura świętego Wincentego Pallottiego – stojąca od niedawna przed wejściem do naszego kościoła.

       Rozpoczął się miesiąc październik. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa Różańcowe. Są one odprawiane w naszej parafii: w tygodniu bezpośrednio po mszy świętej wieczornej zaś w niedzielę o godzinie 16.00. Wszystkich drogich nam PARAFIAN i SYMPATYKÓW: zachęcamy i zapraszamy na tę NIEŁATWĄ, ale PIĘKNĄ i SKUTECZNĄ modlitwę przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny.

       Rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny w naszej parafii: zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich gromadzących się przy naszym, pallotyńskim ośrodku duszpasterskim. Każdy może znaleźć coś dla siebie i tak:

       Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie wspólnoty Marana Tha w najbliższy poniedziałek po wieczornej mszy świętej i modlitwie Różańcowej.

       Wspólnota Matek modlących się w intencji swoich dzieci – zaprasza wszystkie Matki, które chcą modlić się za swoje dzieci w najbliższy wtorek po wieczornej mszy świętej i modlitwie Różańcowej.

       W najbliższą środę po modlitwie Różańcowej pierwsza powakacyjna Katecheza dla dorosłych na temat: ROZTROPNOŚCI, którą wygłosi siostra Urszula Kłusek – pallotynka. Serdecznie zapraszamy.

      W przyszłą niedzielę Msza święta w języku angielskim będzie odprawiana w naszym kościele parafialnym o godz. 15.00.

      Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o duchowe i materialne potrzeby naszej Wspólnoty, szczególnie za ofiary składane na tacę bądź bezpośrednio na konto parafii na spłacenie długu za wymianę okien w naszym kościele. Za każdy gest życzliwości jesteśmy Wam wdzięczni. Niech Wam dobry Bóg błogosławi!

      Dzisiaj do skarbony pod krzyżem możemy złożyć ofiary pieniężne na utrzymanie schronisk dla bezdomnych, prowadzonych na terenie naszego miasta. Za złożoną jałmużnę na ten cel serdecznie Wam dziękujemy!

      Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Można to uczynić także przy pomocy Internetu. Wszelkie informacje jak to zrobić, znajdują się na parafialnej stronie Internetowej. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii.

      Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii.

      W przyszłą niedzielę 10 października będziemy w polskim kościele przeżywać XXI Dzień Papieski pod hasłem Nie lękajcie się. Ofiarami będziemy wspierać Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera projekty edukacyjno – wychowawcze dla dzieci i młodzieży z biednych rodzin, upamiętniając w ten sposób pontyfikat św. Jana Pawła II.

     Wszystkim życzymy Błogosławieństwa Bożego na rozpoczęty tydzień i orędownictwa naszych Aniołów Stróżów. Szczęść Wam Boże!

 

ks. Radosław Bernard Herka SAC

proboszcz

 

        W naszej wspólnocie gościmy dzisiaj ks. MARKA ROGEŃSKIEGO SAC, byłego proboszcza naszej parafii, dzisiaj duszpasterza w PALLOTYŃSKIM SEKRETARIACIE MISYJNYM. Dziękujemy Księdzu Markowi za wygłoszone do nas dzisiaj Słowo Boże. Ofiary z dzisiejszej tacy zostaną przekazane na utrzymanie pallotyńskich misjonarzy i realizowane przez NICH projekty misyjne. Za złożone dziś ofiary pieniężne na ten cel, serdecznie dziękujemy!

       W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca października. W piątek ks. Marcin uda się do chorych od godz. 09.00. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 17.30 do godz. 18.00.

      Również od najbliższego piątku rozpoczynamy nabożeństwa Różańcowe w naszej parafii. Będą one odprawiane przez cały miesiąc październik: w tygodniu bezpośrednio po mszy świętej wieczornej zaś w niedzielę o godzinie 16.00. Wszystkich drogich nam PARAFIAN i SYMPATYKÓW: zachęcamy i zapraszamy na tę NIEŁATWĄ, ale PIĘKNĄ i SKUTECZNĄ modlitwę przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny.

      W piątek po modlitwie Różańcowej, ks. Marcin zaprasza na spotkanie Panów, tworzących w naszej parafii MĘSKĄ RÓŻĘ RÓŻAŃCOWĄ.

     Rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny w naszej parafii: zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich gromadzących się przy naszym, pallotyńskim ośrodku duszpasterskim. Każdy może znaleźć coś dla siebie i tak:

     wspólnota Marana Tha – gromadzi się w każdy I i III poniedziałek miesiąca, po wieczornej mszy świętej i modlitwie Różańcowej.

     Wspólnota Matek modlących się w intencji swoich dzieci – gromadzi się w każdy wtorek po wieczornej mszy świętej i modlitwie Różańcowej.

     Grupa Uwielbienia Miłosierdzia Bożego – gromadzi się w każdą środę po wieczornej mszy świętej i modlitwie Różańcowej.

     Katecheza dla dorosłych w każdą pierwszą środę miesiąca.

    Modlitwa Uwielbienia Bożego Miłosierdzia – w każdą drugą środę miesiąca.

    Medytacja Nad Słowem Bożym – w każdą trzecią środę miesiąca.

    Wspólnota Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego w każdy 22 dzień miesiąca uczestniczy we mszy świętej wieczornej i potem ma swoje spotkanie formacyjne.

    Wspólnota Żywego Różańca Kobiet – gromadzi się w każdą pierwszą sobotę miesiąca po mszy świętej wieczornej.

    Ministranci i lektorzy mają swoje spotkania we wtorki po mszy świętej wieczornej.

    Ks. Marcin zaprasza kandydatów na ministrantów w przyszłą niedzielę 3 października na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w kościele o godzinie 09.00.

    Msze święte w języku angielskim będą odprawiane w naszej parafii w każdą DRUGĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA o godz. 15.00.

    Niebawem podamy plan pracy duszpasterskiej dla studentów, którzy rozpoczną swój kolejny rok studiów.

    Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o duchowe i materialne potrzeby naszej Wspólnoty, szczególnie za ofiary składane na tacę bądź bezpośrednio na konto parafii na spłacenie długu za wymianę okien w naszym kościele. Do końca roku musimy jeszcze uzbierać 38 tysięcy złotych. Za każdy gest życzliwości jesteśmy Wam wdzięczni. Ufamy, że podołamy! Bez Was nie damy rady!

    Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Można to uczynić także przy pomocy Internetu. Wszelkie informacje jak to zrobić, znajdują się na parafialnej stronie Internetowej. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii.

    Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy też do zakupienia nowego numeru czasopisma o tematyce biblijnej: Galilea. Nowy numer jest poświęcony NAZARETOWI i KANIE GALILEJSKIEJ. Koszt egzemplarza to 10 złotych.

    Wszystkim życzymy Błogosławieństwa Bożego na rozpoczęty tydzień i wstawiennictwa naszych świętych patronów. Szczęść Wam Boże!

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

 

       W najbliższą środę po mszy świętej wieczornej powakacyjna modlitwa uwielbienia, którą poprowadzi ks. Marcin z Grupą Uwielbienia Miłosierdzia Bożego. Prosimy przynieść do poświęcenia wodę, sól i olej. Serdecznie Was zapraszamy.

       Wznawiamy powakacyjne spotkania grup duszpasterskich. W najbliższy poniedziałek zapraszamy na mszę świętą wieczorną wszystkich liderów grup duszpasterskich, które gromadzą się przy naszej parafii. Po mszy świętej ok. godz. 19.00 odbędzie się spotkanie liderów z duszpasterzami w salce duszpasterskiej w naszym domu. Prosimy o obecność wszystkich liderów!

       W przyszłą niedzielę czyli 12 września na mszę świętą o godzinie 09.30 zapraszamy dzieci, szczególnie te, które chcą się przygotowywać w naszej Parafii do przyjęcia I Komunii Świętej. Po mszy świętej będzie krótkie spotkanie dla Rodziców. Również za tydzień na Mszy świętej o godzinie 09.30 będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych! Zapraszamy!

      Natomiast w przyszłą niedzielę na mszę świętą o godz. 16.30 zapraszamy młodzież, która chce przystąpić w naszej parafii w przyszłym roku do sakramentu bierzmowania. Po mszy świętej o godzinie 16.30 odbędzie się krótkie spotkanie dla kandydatów i ich Rodziców! Zapraszamy!

     Kancelaria parafialna jest już otwarta według porządku sprzed wakacji.

      Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich w naszej parafii za swoich zmarłych.

      Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii.

      Nasz Ksiądz Arcybiskup Tadeusz zwraca się do nas, aby dzisiejsza niedziela była Dniem Solidarności z Afgańczykami.

      Niech będzie to dzień naszej modlitwy o pokój oraz dzień wsparcia materialnego dla potrzebujących chrześcijan. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce i za granicą. We współpracy z Caritas w Pakistanie, kraju, w którym znajduje się największa grupa uchodźców z Afganistanu, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomocy dla około 1500 rodzin – pisze ksiądz Arcybiskup. Dlatego dzisiaj do skarbony pod krzyżem przy wyjściu z naszego kościoła można złożyć ofiary, które przekażemy jako Wspólnota na wyżej wspomniany cel. Za każdy gest solidarności z naszymi Braćmi i Siostrami bardzo Wam dziękujemy.

Niech Was błogosławi dobry Bóg i wspierają nas święci Patronowie!

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

 

        Kończymy powoli czas wakacji. W najbliższą środę dzieci i młodzież rozpoczną nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza święta na jego rozpoczęcie zostanie odprawiona w środę o godzinie 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz Rodziców, nauczycieli i wychowawców.

        W środę po mszy świętej wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i pierwsza powakacyjna modlitwa uwielbienia do godziny 20.00.

        W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Ksiądz Marcin uda się do chorych w piątek od godziny 09.00. Prosimy zgłosić w zakrystii nowych chorych i osoby starsze, które chciałyby korzystać z posługi kapłana od najbliższego piątku.

        Kancelaria parafialna od środy będzie otwarta według stałego porządku sprzed wakacji.

        W przyszłą niedzielę podamy szczegółowe informacje dotyczące spotkań dla dzieci, które chcą w 2022 roku przystąpić w naszej parafii do I Komunii Świętej i ich Rodziców, dla młodzieży, która chce przystąpić do bierzmowania oraz dla liderów grup duszpasterskich, które gromadzą się przy naszej parafii.

        Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są wolne intencje w tym tygodniu. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich w naszej parafii za swoich zmarłych.

       Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii.

       Niech Was błogosławi dobry Bóg!

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

św. Grzegorz Wielki

 

        W tym tygodniu w czwartek przypada uroczystość odpustowa w naszej Parafii. W Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej Mszy świętej o godzinie 18.00 będzie przewodniczył ks. Adam Kamizela SAC – proboszcz naszej parafii w latach 2009 – 2014. Już dzisiaj serdecznie zapraszam Drogich nam PARAFIAN i SYMPATYKÓW naszej PARAFII na tę uroczystość.

        Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są wolne intencje w tym tygodniu. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich w naszej parafii za swoich zmarłych.

       Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii.

       Niech Was błogosławi dobry Bóg a Maryja – Przeczysta Dziewica, niech wyprasza dla Was potrzebne łaski na ostatnie dni tego miesiąca!

 

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

         Dzisiaj we wspólnocie Kościoła powszechnego obchodzimy jedną z ważniejszych Uroczystości Maryjnych – Wniebowzięcie z duszą i ciałem do Nieba Najświętszej Maryi Panny. Radujemy się tak wielką Orędowniczką w Królestwie Jezusa, które nie jest z TEGO świata. Składamy serdeczne życzenia dzisiejszym Solenizantkom i życzymy Wam, abyście zawsze były wierne Bożemu Słowu jak Maryja i kiedyś osiągnęły cel naszej ziemskiej wędrówki – NIEBO.

        Za chwilę nastąpi też obrzęd błogosławieństwa kwiatów i ziół.

        Dzisiaj była zbierana kolejna taca inwestycyjna na spłatę zadłużenia za wymianę okien w naszym kościele parafialnym. Wszystkim, którzy wspierają podejmowane inicjatywy w naszej parafii, dobrym Słowem, modlitwą i ofiarą, bardzo dziękujemy! Codziennie modlimy się za Was w naszym klasztorze!

       Dużymi krokami zbliża się uroczystość odpustowa w naszej Parafii. Od wtorku 17 sierpnia po mszy świętej wieczornej będziemy odprawiać nowennę przed tą Uroczystością. Mszy świętej odpustowej 26 sierpnia o godzinie 18.00 będzie przewodniczył ks. Adam Kamizela SAC. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy Drogich nam PARAFIAN i SYMPATYKÓW na tę uroczystość.

      Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są wolne intencje w tym tygodniu. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich w naszej parafii za swoich zmarłych.

     Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii.

     Niech Was błogosławi dobry Bóg a Maryja Wniebowzięta wyprasza dla Was potrzebne łaski !

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

Obraz Wniebowzięcie Marii, El Greco, 1577

 

Dzisiaj była zbierana taca na uczelnie katolickie w naszej diecezji.

W przyszłą niedzielę będzie zbierana kolejna taca inwestycyjna. Do spłaty za wymianę okien w naszym kościele do końca roku musimy uzbierać jeszcze kwotę 65 tysięcy. Ufamy, że wspólnie nam się to uda!

W tym tygodniu będziemy w liturgii wspominać:

w poniedziałek świętą Teresę Benedyktę od Krzyża – dziewicę i męczennicę, patronkę Europy.

we wtorek – świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika.

w środę – świętą Klarę, dziewicę.

w czwartek – świętego Maksymiliana Marię Kolbego, prezbitera i męczennika.

w sobotę święto poświęcenia kościoła archikatedralnego w Gdańsku – Oliwie.

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – 101 rocznica „Cudu nad Wisłą”. Podczas każdej mszy świętej będzie sprawowany obrzęd błogosławieństwa ziół
i kwiatów. Prosimy o ich przyniesienie!

Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są wolne intencje w miesiącu sierpniu. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich w naszej parafii za swoich zmarłych.

Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii.

Niech Was błogosławi dobry Bóg!

 

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

św. Teresa Benedykta od Krzyża

 

        Dziś po każdej mszy świętej z okazji wspomnienia świętego Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, będziemy święcić nasze samochody. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przekazane MIVA POLSKA na zakup środków lokomocji dla polskich misjonarzy.

        Jutro przypada wspomnienie Świętych Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny, Dziadków Pana Jezusa. Otoczmy naszych Przodków serdeczną pamięcią, szczególnie naszych dziadków i emerytów. W tym roku będzie ten dzień obchodzony uroczyście, biorąc pod uwagę że papież Franciszek ustanowił 26 lipca – Światowym Dniem Dziadków i Babć.

        W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii księdza Jana Szaruka – pallotyna, który pochodzi z Białorusi a dzisiaj posługuje w niedalekim Chełmnie. Ksiądz Jan przybliży nam posługę naszych Współbraci dla chrześcijan w swojej Ojczyźnie i będzie zbierał ofiary do puszki na budowę kościoła pallotyńskiego w Mińsku.

       Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są nadal wolne intencje w miesiącu lipcu i sierpniu.

       Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii.

      Komunikat CARITAS

      Drodzy Parafianie i Goście! Niech Wam obficie błogosławi dobry Bóg!

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

 

        Jak widzimy, w naszym kościele trwają wciąż prace przy wymianie okien. Dziękujemy Wam za wsparcie modlitewne i ofiary. Dzisiaj była zbierana kolejna taca inwestycyjna.

        Od jutra do środy włącznie będziemy jeszcze odprawiać msze święte w kaplicy dolnej.

        Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są nadal wolne intencje w miesiącu lipcu i sierpniu.

        W przyszłą niedzielę po każdej mszy świętej z okazji wspomnienia świętego Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, będziemy święcić samochody. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przekazane na zakup środków lokomocji dla polskich misjonarzy.

        Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii.

        Dzisiaj w naszej parafii gościmy CZARKA, który jest pielgrzymem, uczestnikiem GDAŃSKIEJ PIESZEJ PIELGRZYMKI na JASNĄ GÓRĘ. Czarek opowie nam, jak w tym roku wygląda pielgrzymka, jak się zapisać i wesprzeć duchowo i materialnie to piękne dzieło.

        Drodzy Parafianie i Goście! Niech Wam obficie błogosławi dobry Bóg!

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

 

        W najbliższą sobotę z naszego kościoła po mszy świętej o godzinie 07.30, wyruszy IV Pallotyńska pielgrzymka Rowerowa. Dzisiaj chcemy wesprzeć ten wyjazd naszymi ofiarami do puszki. Możemy także bezpośrednio u ks. Adriana składać intencje, które będą omadlane przez pielgrzymów.

        Jak widzimy, w naszym kościele trwają prace przy wymianie okien. Dziękujemy Wam za wsparcie modlitewne i ofiary, które składacie na ten cel przy okazji tac inwestycyjnych i przez Internet. Niech dobry Bóg Wam obficie błogosławi za wszelkie dobro świadczone całej naszej Wspólnocie parafialnej!

       W przyszłym tygodniu będzie zbierana kolejna taca inwestycyjna.

       Od jutra do piątku będziemy jeszcze odprawiać msze święte w kaplicy dolnej.

       Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są wolne intencje w miesiącu lipcu i sierpniu. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich na miesiące jesienne.

       W piątek 16 lipca w liturgii będziemy wspominać Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. Jest to okazja do pogłębienia duchowości karmelitańskiej.

       W sobotę 17 lipca i w niedzielę za tydzień odbędzie się doroczny odpust ku Czci Matki Bożej Szkaplerznej w Swarzewie.

       Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii.

 

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

    

         W ubiegły wtorek przypadała uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Dzisiaj do skarbony pod krzyżem przy wyjściu z kościoła, możemy złożyć ofiary, które wspomogą działalność apostolską Ojca świętego FRANCISZKA. Składamy za nie serdeczne podziękowania.

        Z okazji rozpoczynających się wakacji chcemy podać kilka informacji dotyczących funkcjonowania parafii w tym czasie.

       Nie odprawiamy już mszy świętej w sobotę o godzinie 17.00.

       Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym będzie czynna:

       od poniedziałku do piątku od godz. 19.00 do godziny 19.30.

       Wszystkie sprawy pilne, dotyczące np. pogrzebu czy do chorego, prosimy załatwiać na plebanii bezpośrednio z Księdzem dyżurnym.

       Przez czas wakacyjny będziemy sprawować msze święte w niedzielę i święta według porządku niedzielnego. Msza święta wieczorna o godzinie 19.00 będzie recytowana i bez kazania.

       Spowiedź od poniedziałku do soboty będzie sprawowana 15 minut przed mszą świętą wieczorną.

       Prosimy te informacje przekazać swoim najbliższym.

       Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są wolne intencje w miesiącu lipcu. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich na miesiąc wrzesień.

       Od jutra rozpocznie się wymiana okien w naszym kościele. Dlatego informujemy, że od poniedziałku do piątku będziemy odprawiać msze święte w kaplicy dolnej. Sprawę wymiany okien polecamy Waszej modlitwie.

       Dziękujemy wszystkim za składane ofiary na podejmowane prace remontowe w naszej parafii.

       Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii.

       Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

       Drodzy Parafianie i Goście!

       Rozpoczął się upragniony dla nas wszystkich czas wakacji. Pamiętajmy jednak o tym, że w życiu wiarą nie ma wakacji od kontaktu z Panem Bogiem podczas modlitwy, sprawowania sakramentów i niedzielnej Eucharystii. Życzymy Wam dobrego odpoczynku!     

       Niech dobry Bóg Was błogosławi i wspiera Was błogosławieństwo naszych świętych patronów.

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

    

       Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa czerwcowe.

       We wtorek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Pamiętajmy tego dnia w naszych modlitwach o papieżu Franciszku.

       W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

       Z okazji rozpoczynających się wakacji chcemy podać kilka informacji dotyczących funkcjonowania parafii w tym czasie.

       Od przyszłej soboty nie będzie odprawiana msza święta w sobotę o godz. 17.00, którą wprowadzaliśmy z powodu obostrzeń kowidowych.

       Od dnia 1 lipca br. kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku od godz. 19.00 do godziny 19.30.

       Wszystkie sprawy pilne, dotyczące np. pogrzebu czy do chorego, prosimy załatwiać bezpośrednio z Księdzem dyżurnym.

       Przez czas wakacyjny będziemy sprawować msze święte w niedzielę i święta według porządku niedzielnego. Msza święta wieczorna o godzinie 19.00 będzie recytowana i bez kazania. Prosimy te informacje przekazać swoim najbliższym.

       Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są wolne intencje w miesiącu lipcu. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich na miesiąc wrzesień.

        Od dnia 5 lipca będziemy odprawiać msze święte w kaplicy dolnej. W kościele górnym przez tydzień będzie trwała wymiana okien.

        Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii.

        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

        Drodzy Parafianie i Goście! Rozpoczął się upragniony dla nas wszystkich czas wakacji. Pamiętajmy jednak o tym, że w życiu wiarą nie ma wakacji od kontaktu z Panem Bogiem podczas modlitwy, sprawowania sakramentów i niedzielnej Eucharystii. Życzymy Wam dobrego odpoczynku! Niech dobry Bóg Was błogosławi i wspiera Was błogosławieństwo naszych świętych patronów.

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

   

        Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe.

        Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC wczoraj udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Wspierajmy naszą młodzież modlitwą i dobrym przykładem.

        W najbliższą środę będziemy obchodzić DZIEŃ OJCA. Wszystkim Ojcom składamy najserdeczniejsze życzenia, aby sprostali MISJI, jaką spełniają wobec swoich dzieci.

        W piątek przypada ostatni dzień roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców na mszę świętą w przyszłą niedzielę na godzinę 9.30, podczas której podziękujemy za miniony rok szkolny.

        Dzisiaj była zbierana kolejna taca inwestycyjna. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą parafię modlitwą, dobrym słowem i ofiarami na tacę bądź przez Internet. Szczególnie dziękujemy Tym wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za naszą parafialną świątynię i składają ofiary na wymianę okien. Za wszelkie dobro, którego od Was doświadcza cała wspólnota parafialna, niech dobry Bóg Wam wynagrodzi i obficie błogosławi! Prace przy wymianie okien rozpoczną się dnia 5 lipca.

        Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są wolne intencje w miesiącu lipcu. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich na miesiąc wrzesień.

        Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii.

        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

  

        Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe.

        Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży w sobotę 19 czerwca o godz. 11.00. Do sakramentu przystąpi grupa 47 młodych. Polecamy ich Waszej modlitwie. Kandydatów ze świadkami zapraszamy w poniedziałek i wtorek na msze świętą wieczorną. Spowiedź dla kandydatów w piątek od godziny 19.00 do godziny 20. Świadkowie i rodzice kandydatów mają możliwość skorzystać z sakramentu pokuty przez cały tydzień podczas mszy świętych wieczornych.

        Dzieci pierwszokomunijne zakończyły swój Biały Tydzień. Dziękujemy za ich obecność, zaangażowanie podczas procesji eucharystycznych. W piątek po mszy świętej spotkaliśmy się na lodach w parku. Przy tej okazji dziękujemy Rodzicom dzieci, którzy złożyli na wymianę okien dar ołtarza w kwocie 8 tysięcy złotych.

        Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą parafię modlitwą, dobrym słowem i ofiarami na tacę bądź przez Internet. Szczególnie dziękujemy Tym wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za naszą parafialną świątynię i składają ofiary na wymianę okien. Za wszelkie dobro, którego od Was doświadcza cała wspólnota parafialna, niech dobry Bóg Wam wynagrodzi i obficie błogosławi!

        Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania.

        Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii.

        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

        Przyjmijmy błogosławieństwo! Szczęść Wam Boże!

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

 

          Za nami Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Bardzo dziękuję osobom, które zaangażowały się czynnie w przygotowanie ołtarzy i przebieg procesji: Matkom Różańcowym, Matkom w modlitwie, wspólnocie Marana tha, Grupie Uwielbienia Miłosierdzia Bożego i Ludziom Ulicy, Męskiej Róży Różańcowej, studentom, dyrekcji i rodzicom z Przedszkola Iskierka. Szczególne podziękowanie kieruję do dziewczynek sypiących kwiaty, liturgicznej służbie ołtarza, Policji. Dziękuję panom: Maciejowi i Stefanowi, paniom: Małgosi, Alicji, Agnieszce, a nade wszystko księdzu Marcinowi, który koordynował wszystkie prace, aby nasza procesja była piękna! Dziękujemy także za złożone ofiary na kwiaty w kwocie 600 złotych.

          Zapraszamy na procesje eucharystyczne w ramach oktawy Bożego Ciała po mszy świętej wieczornej do piątku włącznie. Dzisiaj procesja Eucharystyczna będzie po mszy świętej o godzinie 16.30. Podczas procesji będziemy odprawiać nabożeństwo czerwcowe. Na zakończenie Oktawy Bożego Ciała czyli w czwartek na mszy świętej poświęcimy wianki.

          Wczoraj w naszej parafii dzieci z klas III przystąpiły do I Komunii Świętej. Życzymy im, aby zawsze chciały żyć w bliskości i zażyłości z Panem Jezusem przez całe życie. Ufamy, że pomogą im w tym ich Rodzice, a także my wszyscy, stanowiący wspólnotę wiary w tym konkretnym miejscu, w tej konkretnej parafii.

          W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Tego dnia nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 100 lat temu tego dnia nastąpiło poświęcenie Polski Sercu Jezusowemu. Ponowimy ten akt zawierzenia naszej Ojczyzny w piątek na zakończenie procesji.

          Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży w sobotę 19 czerwca o godz. 11.00. Do sakramentu przystąpi grupa 47 młodych. Polecamy ich Waszej modlitwie.

          Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą parafię modlitwą, dobrym słowem i ofiarami na tacę bądź przez Internet. Szczególnie dziękujemy Tym wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za naszą parafialną świątynię i składają ofiary na wymianę okien. Za wszelkie dobro, którego od Was doświadcza cała wspólnota parafialna, niech dobry Bóg Wam wynagrodzi i obficie błogosławi!

          Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania.

          Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

          Przyjmijmy błogosławieństwo! Szczęść Wam Boże!

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

 

          Zapraszamy do naszej świątyni na ostatnie nabożeństwa majowe. Dzisiaj zostanie odprawione po mszy świętej o godzinie 16.30 zaś jutro po wieczornej mszy świętej. Od wtorku będziemy odprawiać nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. W tygodniu będziemy modlić się litanią i aktem zawierzenia świata Sercu Jezusa po mszy świętej wieczornej zaś w niedzielę i święta po mszy świętej o godzinie 16.30.

        We wtorek przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Polecajmy tego dnia szczególnie w naszych modlitwach sprawę odpowiedzialnego towarzyszenia naszym dzieciom i młodzieży w procesie ich wychowywania. Przy tej okazji pragniemy poinformować, że trwa drugi nabór do klasy I w Szkole Podstawowej nr 15. Biorąc pod uwagę dobrą współpracę dyrekcji szkoły z ks. Radkiem, który uczy w niej religii, polecamy tę sprawę pod namysł Rodzicom, którzy jeszcze nie podjęli decyzji, gdzie zapisać swoje dziecko. Poza wysokim poziomem nauczania, szkoła jest mała, bezpieczna oraz wolna od przekazywania jakichkolwiek deprawujących treści. Zapraszamy do odwiedzenia szkoły bądź strony internetowej szkoły. Osoby zainteresowane mogą także po mszach świętych w zakrystii porozmawiać z ks. Radkiem.

        W środę po nabożeństwie czerwcowym zostanie wygłoszona ostatnia przed wakacjami katecheza dla dorosłych nt. Chrześcijańskie rozumienie Miłości. Serdecznie zapraszamy.

        W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte tego dnia zostaną odprawione w naszym kościele o godzinie 8.00, 9.00, 12.00 i 16.30. Po mszy świętej o godzinie 09.00 wyruszy procesja Bożego Ciała i przejdzie do 4 ołtarzy, które przygotujemy w parku. O przygotowanie ołtarzy prosimy: ołtarz I – Matki Różańcowe, Matki w modlitwie i Wspólnotę Marana tha, ołtarz II – Grupę Uwielbienia Miłosierdzia Bożego i Ludzi Ulicy, ołtarz III – Męską Różę Różańcową, studentów i kandydatów do bierzmowania zaś ołtarz IV – nauczycieli i rodziców z Przedszkola Iskierka. W poniedziałek po nabożeństwie majowym zapraszamy na spotkanie z księdzem Marcinem osoby, które chcą się zaangażować w przygotowywanie ołtarzy. Zaś we wtorek o godz. 18.00 spotkanie z panią Alicją dla dziewczynek, które podczas procesji chcą sypać kwiaty. Prosimy Was wszystkich o włączenie się w organizację procesji, aby była ona dostojna i piękna. Zapraszamy również na procesje eucharystyczne w ramach oktawy Bożego Ciała. W tygodniu będą po mszy świętej wieczornej zaś w niedzielę po mszy świętej o godz. 16.30.

        W przyszłą sobotę podczas Mszy świętych o godzinie 10.00 i 12.00 dzieci z klasy III przystąpią do sakramentu Eucharystii. Dzieci i ich Rodziny polecamy waszej pamięci modlitewnej. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz spowiedź dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15 w piątek o godz. 14.00 zaś dla dzieci ze szkół: Nasza Szkoła, Niedźwiadek i Sokrates o godz. 16.00.

       Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży w sobotę 19 czerwca o godz. 11.00. Do sakramentu przystąpi grupa 47 młodych. Polecamy ich Waszej modlitwie.

       W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

       Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą parafię modlitwą, dobrym słowem i ofiarami na tacę bądź przez Internet. Szczególnie dziękujemy Tym wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za naszą parafialną świątynię i składają ofiary na wymianę okien. Za wszelkie dobro, którego od Was doświadcza cała wspólnota parafialna, niech dobry Bóg Wam wynagrodzi i obficie błogosławi!

       Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania i czytania prasy katolickiej. Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii.

       Przyjmijmy błogosławieństwo od Trójcy Przenajświętszej i zanieśmy Je do tych, z którymi żyjemy, pracujemy i uczymy się! Szczęść Wam Boże!

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

       

        Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy Okres Wielkanocny. Przypominamy wszystkim parafianom i Gościom o obowiązku spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

        Zapraszamy do naszej świątyni na nabożeństwa majowe. W naszej parafii to nabożeństwo codziennie po mszy świętej wieczornej zaś w niedzielę po mszy świętej o godzinie 16.30. Szczególne zaproszenie kierujemy do kandydatów do bierzmowania.

        W środę przypada Międzynarodowy Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych Mamach. Dla żyjących przyzywajmy Bożego błogosławieństwa, zaś dla zmarłych, Bożego Miłosierdzia.

        W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa – Najwyższego i wiecznego Kapłana. Polecamy Waszej modlitwie sprawę powołanych do stanu kapłańskiego i nowych powołań.

        W najbliższy piątek odbędzie się spotkanie dla Męskiej Róży Różańcowej. Rozpoczniemy je mszą świętą o godz. 18.00. Po nabożeństwie majowym będzie wymiana tajemnic.

        Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą parafię modlitwą, dobrym słowem i ofiarami na tacę bądź przez Internet. Szczególnie dziękujemy Tym wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za naszą parafialną świątynię i składają ofiary na wymianę okien. Za wszelkie dobro, którego od Was doświadcza cała wspólnota parafialna, niech dobry Bóg Wam wynagrodzi i obficie błogosławi!

        Coraz bliżej Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywana potocznie Bożym Ciałem. Po konsultacjach i namyśle, biorąc pod uwagę istniejące wciąż obostrzenia, podjęliśmy decyzję, że w tym roku procesja Bożego Ciała wyruszy po mszy świętej o godzinie 9.00 i przejdzie do 4 ołtarzy, które przygotujemy w parku. O przygotowanie ołtarzy prosimy: ołtarz I – Matki Różańcowe, Matki w modlitwie i Wspólnotę Marana tha, ołtarz II – Grupę Uwielbienia Miłosierdzia Bożego i Ludzi Ulicy, ołtarz III – Męską Różę Różańcową, studentów i kandydatów do bierzmowania zaś ołtarz IV – nauczycieli
i rodziców z Przedszkola Iskierka. Koordynatorem jest ks. Marcin.

        Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania.

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

      

         W najbliższą środę, po nabożeństwie majowym, w naszej parafii odbędzie się wieczór Uwielbienia, połączony z medytacją Słowa Bożego. Serdecznie zapraszamy.

         Zapraszamy do naszej świątyni na nabożeństwa majowe. W naszej parafii to tradycyjne nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiamy codziennie po mszy świętej wieczornej zaś w niedzielę i święta po mszy świętej o godzinie 16.30. Szczególne zaproszenie kierujemy do kandydatów do bierzmowania.

         Dzisiaj była zbierana kolejna taca inwestycyjna. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą parafię modlitwą, dobrym słowem i ofiarami na tacę bądź przez Internet. Szczególnie dziękujemy Tym wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za naszą parafialną świątynię i składają ofiary na wymianę okien. Została już podpisana umowa z wykonawcą. Prace przy wymianie okien są planowane na drugą połowę lipca.

         Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są jeszcze wolne intencje na przyszły tydzień.

         Dzisiaj po mszy świętej i nabożeństwie majowym odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

         W przyszłą sobotę będziemy przeżywać w naszej parafii święto Królowej Apostołów – patronki Zjednoczenia i Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego.

         Również w przyszłą sobotę odbędzie się w naszej świątyni czuwanie w Wigilię Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. Nasze spotkanie rozpoczniemy mszą świętą o godz. 18.00.

         Na stoliku przy zakrystii są wyłożone: Gość Niedzielny i Niedziela.

         Powoli kończy się okres wielkanocny, dlatego chcemy przypomnieć wszystkim o spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

 

W tym tygodniu będziemy obchodzić:

        jutro – 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny – Królowej Polski. Msze święte będziemy odprawiać według porządku niedzielnego. Nie będzie tylko mszy świętej o godzinie 19.00;

        we wtorek wspomnienie świętego Floriana, męczennika – patrona strażaków;

        w czwartek święto świętych Apostołów – Filipa i Jakuba,

        w sobotę 8 maja – uroczystość Świętego Stanisława – biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski.

        W najbliższą środę po nabożeństwie majowym w naszej parafii zostanie wygłoszona kolejna katecheza dla dorosłych nt. Pierwszych wspólnot chrześcijańskich i literatury wczesnochrześcijańskiej.

        W tym tygodniu przypadają także pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

        W przyszłą niedzielę po mszy świętej wieczornej i nabożeństwie majowym odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich Rodziców. Obecność na mszy świętej i na spotkaniu obowiązkowa!

        Witamy w naszej parafialnej wspólnocie ks. Jerzego Ciesielskiego SAC – naszego Współbrata, który przybył do naszej wspólnoty w ubiegły wtorek. Ks. Jerzy przez wiele lat posługiwał na misjach w Korei. Życzymy Mu, aby dobrze czuł się pośród nas i żeby towarzyszyło Mu Boże błogosławieństwo.

        Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa majowe. W naszej parafii to piękne, tradycyjne nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny, będziemy odprawiać codziennie po mszy świętej wieczornej zaś w niedzielę i święta po mszy świętej o godzinie 16.30.

        Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii, wspierają naszą parafię modlitwą, dobrym słowem i ofiarami na tacę bądź przez Internet. Szczególnie dziękujemy Tym wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za naszą parafialną świątynię i składają ofiary na wymianę okien.

        Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są wolne intencje na przyszłą niedzielę.

        Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii są wyłożone: Gość Niedzielny i Niedziela.

        Przyjmijmy Boże błogosławieństwo:

ks. Radosław Herka SAC
proboszcz

        

          W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień modlitw w intencji nowych, świętych i dojrzałych powołań do kapłaństwa, życia zakonnego i misyjnego. Za świętym Wincentym Pallottim wołamy, aby Pan ulitował się nad nami i żeby wyprawił robotników do swojej winnicy. Nieustannie prosimy jako Pallotyni, aby nasza Wspólnota życia apostolskiego, była godną, do przyjęcia nowych i świętych powołań. Wierzymy, że spośród naszej Młodzieży, Pan upatrzy sobie TYCH, którzy zostaną zaproszeni przez JEZUSA do większej zażyłości z NIM, przez realizację swojego powołania na drogach rad ewangelicznych: posłuszeństwa, czystości i ubóstwa. Niech w tym tygodniu nie zabraknie modlitw o nowe powołania kapłańskie i zakonne w naszych domach i wspólnotach.
W najbliższą środę o godzinie 19.00 podczas adoracji Najświętszego Sakramentu będziemy się modlić w naszej świątyni w intencji nowych powołań i za już powołanych. Zachęcamy w tym tygodniu do przyjmowania Komunii świętej w intencji nowych powołań czy podjęcia w tej intencji dobrowolnego postu i innych umartwień.

         Jako wspólnota związana z Hospicjum ks. Eugeniusza Dutkiewicza SAC, włączamy się dzisiaj do akcji POLA NADZIEI. Ofiary zbierane dzisiaj do puszki przy wyjściu z kościoła, zostaną przeznaczone na utrzymanie hospicjów na Pomorzu. Za złożone ofiary składamy staropolskie: Bóg zapłać !

         Przed nami miesiąc maj. W najbliższą sobotę rozpoczniemy w naszej parafii nabożeństwa majowe. W naszej parafii to piękne, tradycyjne nabożeństwo ku czci Najświętszej Maryi Panny, będziemy odprawiać codziennie po mszy świętej wieczornej zaś w niedzielę i święta po mszy świętej o godzinie 16.30. Serdecznie wszystkich zapraszamy!

          Prosimy wszystkich przychodzących do naszej świątyni o zachowanie wszelkich zasad dot. bezpieczeństwa w związku z trwającą pandemią: zasłanianie ust i nosa maseczką, zachowanie bezpiecznego dystansu i dezynfekowanie rąk przy wejściu do świątyni. Zachęcamy do modlitwy w intencji rychłego ustania pandemii.

         Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania.

         Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii są wyłożone: Gość Niedzielny i Niedziela oraz dla dzieci Mały Gość Niedzielny.

        Trwamy nieustannie w radości ze Zmartwychwstania Jezusa! Niech On nam wszystkim obficie błogosławi! Jako owce z Jego pastwiska przyjmijmy błogosławieństwo i zanieśmy Je do naszych Rodzin, domów i wspólnot!

/-/ ks. Radosław Herka SAC
proboszcz

      

        Od 2009 roku w III Niedzielę Wielkanocną przeżywamy Niedzielę Biblijną. Chyba nikogo z nas nie trzeba przekonywać, że Słowo Boże przyjęte z wiarą, ma moc przemiany ludzkich serc. Dlatego zachęcamy Was wszystkich, szczególnie w tym tygodniu, do częstej lektury Pisma Świętego. Czytając Ewangelie o JEZUSIE, miejmy coraz bardziej zażyłą relację z NIM – BOGIEM – CZŁOWIEKIEM. Jak powiedział św. Jan Paweł II, bez JEZUSA nie zrozumiemy historii świata i sensu własnego życia.

        Gościmy dzisiaj w naszej Wspólnocie parafialnej brata Dawida Walczaka SAC, który posługuje na misjach. Dziękujemy Mu za obecność wśród nas i podzielenie się refleksjami na temat prowadzonej przez Niego działalności misyjnej na Kubie. Jeśli ktoś chce wesprzeć pracę misyjną Pallotynów na Kubie, może to uczynić, składając dzisiaj przy wyjściu z Kościoła, ofiarę do puszki.

        Dzisiaj w naszej parafii była zbierana kolejna taca inwestycyjna. Składamy Wam serdeczne podziękowania za każdą ofiarę, dzięki której nasza parafia może w tym trudnym czasie pandemii, funkcjonować bez długów. Przy tej okazji chcemy Was poinformować, że została już wybrana firma, która w lipcu rozpocznie wymianę okien w naszym kościele. Jutro ks. Proboszcz podpisze umowę z firmą NOVOPOL z Gdyni. Musimy wymienić okna doświetlające naszą świątynię, znajdujące się nad chórem (rozszczelnienia a także przegnicia słupów pomiędzy tymi oknami, są powodem zalewania naszej świątyni w okresie jesienno – zimowym) oraz okno pejzażowe w prezbiterium, które straciło swój urok przez powstałe rozszczelnienia. Przez te okna zimą ucieka nam ciepło z kościoła a także te okna zaczynają być zagrożeniem dla osób przebywających w naszej świątyni jak i dla wchodzących do dolnej kaplicy na adorację. Koszt całej inwestycji, czyli wykonanie okien z aluminium i szkła hartowanego, dostarczenie, demontaż starych okien i montaż nowych okien oraz obróbki blacharskie, nie licząc kosztu rusztowań z podatkiem VAT, wynosi niespełna 140 tysięcy. Tę kwotę będziemy musieli pozyskać do końca roku kalendarzowego. Dotąd odłożyliśmy na tę inwestycję 38 tysięcy. Dlatego zwracamy się dzisiaj pokornie do WAS, osób nam życzliwych, modlących się tutaj w naszym kościele, o pomoc w zrealizowaniu tego projektu. Ufamy, że wśród osób tutaj modlących się, znajdą się ludzie o wielkim sercu i dobrej woli, którzy pomogą nam zmierzyć się z tym kosztownym przedsięwzięciem. Do końca roku kalendarzowego będziemy musieli zapłacić całą kwotę za okna i wykonaną pracę. Sami, bez Waszej pomocy, nie jesteśmy w stanie tej inwestycji przeprowadzić. Pod chórem znajdują się kartki z naszą serdeczną prośbą z podaniem numeru konta parafii, na które można wpłacać pieniążki na wymianę okien. Chcemy przypomnieć, że istnieje możliwość odliczenia sobie przekazanych ofiar z dopiskiem – na rzecz kultu religijnego – okna, od podatku rocznego. Za wszystkich dobroczyńców modlimy się codziennie w naszej klasztornej kaplicy. Imiona i nazwiska dobroczyńców zostaną umieszczone dla następnych pokoleń na pamiątkowych tabliczkach w naszym kościele Wszelkich informacji dotyczących wymiany okien można uzyskać bezpośrednio u ks. Proboszcza. W zakrystii zostały także wyłożone do wglądu dokumenty omawianej inwestycji. Zainteresowanych prosimy o zapoznanie się z nimi. Szukamy również życzliwego człowieka, który pomoże nam z postawieniem rusztowań, dzięki którym będzie możliwa wymiana okien. Ufamy, że razem podołamy temu przedsięwzięciu.

        Dzisiaj po mszy świętej o godz. 16.30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

        Natomiast w piątek 23 kwietnia, w uroczystość Świętego Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i naszej Archidiecezji, odbędzie się spotkanie dla mężczyzn z Męskiej Róży Różańcowej. Spotkanie rozpoczniemy Mszą świętą o godzinie 18.00.

        Prosimy wszystkich przychodzących do naszej świątyni o zachowanie wszelkich zasad dot. bezpieczeństwa w związku z trwającą pandemią: zasłanianie ust i nosa maseczką, zachowanie bezpiecznego dystansu i dezynfekowanie rąk przy wejściu do świątyni.

        Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania.

        Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii są wyłożone: Gość Niedzielny i Niedziela.

        Trwamy nieustannie w radości ze Zmartwychwstania Jezusa! Niech On nam wszystkim obficie błogosławi! Przyjmijmy Jego błogosławieństwo i zanieśmy Je do naszych Rodzin, domów
i wspólnot!

/-/ ks. Radosław Herka SAC

proboszcz

 

 

        Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Wielkanocną, która kończy obchody oktawy Świąt Wielkanocnych. W starożytności chrześcijańskiej niedziela ta nosiła nazwę Niedzieli Białej, ponieważ tego dnia nowo ochrzczeni zdejmowali z siebie białe szaty, które zostały im założone w noc Wigilii Paschalnej. Od roku 2000 nosi zaś nazwę Niedzieli Bożego Miłosierdzia. To Święto dla Kościoła powszechnego wprowadził św. papież Jan Paweł II, wypełniając prośbę Pana Jezusa, skierowaną niegdyś w objawieniach do świętej siostry Faustyny Kowalskiej. Zapraszamy dzisiaj na godzinę 15.00 do naszej świątyni, aby przeżyć wspólnie GODZINĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i będziemy adorować w ciszy Najświętszy Sakrament, przyzywając miłosierdzia Bożego dla nas i całego świata. Za udział w tym nabożeństwie możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

        Dzisiaj przeżywamy również święto patronalne CARITAS. Otaczamy modlitwą tych, którzy bezinteresownie służą pomocą finansową, modlitewną czy jakąkolwiek pomocą charytatywną ludziom potrzebującym. Przy wyjściu z kościoła możemy złożyć ofiary do puszki na działalność CARITAS Archidiecezji Gdańskiej. Za te ofiary składamy staropolskie: Bóg zapłać!

        Również dzisiaj rozpoczynamy w całym Kościele TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA.

        Prosimy wszystkich przychodzących do naszej świątyni o zachowanie wszelkich zasad dot. bezpieczeństwa w związku z trwającą pandemią: zasłanianie ust i nosa maseczką, zachowanie bezpiecznego dystansu i dezynfekowanie rąk przy wejściu do świątyni.

        W najbliższą środę o godzinie 19.00 rozpoczniemy kolejny Wieczór Uwielbienia Bożego Miłosierdzia. Modlitwę poprowadzi ks. Marcin z Grupą Uwielbienia Bożego Miłosierdzia.

        W przyszłą niedzielę odbędą się spotkania dla RODZICÓW dzieci przygotowujących się do I KOMUNII ŚWIĘTEJ. Dla Rodziców dzieci ze SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 15 spotkanie będzie po Mszy świętej o godz. 09.30 zaś dla RODZICÓW dzieci ze Szkół NASZA SZKOŁA i NIEDŹWIADEK, po mszy świętej o godz. 12.00. Obecność Rodziców obowiązkowa!

        Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania.

        W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej Wspólnocie parafialnej Misjonarza z Kuby, brata Dawida Walczaka SAC, który podzieli się z nami swoim doświadczeniem pracy misyjnej i duszpasterskiej z Kubańczykami.

        Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii wspierają naszą parafię modlitewnie, dobrym słowem i ofiarami pieniężnymi na tacę bądź przez Internet.

        W przyszłą niedzielę będzie zbierana kolejna taca inwestycyjna.

        Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii są wyłożone: Gość Niedzielny i Niedziela. oraz nowy numer kwartalnika Apostoł Miłosierdzia Bożego.

        Niech nam wszystkim obficie błogosławi Zmartwychwstały Pan!

        Przyjmijmy Jego błogosławieństwo i zanieśmy Je do naszych Rodzin, domów i wspólnot!

 

/-/ ks. Radosław Herka SAC

proboszcz

 

        

Drodzy Parafianie, Goście i Sympatycy naszej Parafii i Wspólnoty zakonnej!

           To kolejne w naszym życiu Święta WIELKIEJ NOCY! Wspominamy to najważniejsze wydarzenie sprzed prawie dwóch tysięcy lat, kiedy JEZUS CHRYSTUS przypieczętował i potwierdził SWOIM ZMARTWYCHWSTANIEM, że wszystko co czynił i nauczał tutaj na ziemi jest godne uwagi i że warto za NIM iść, ponosić porażki i życiowe klęski, ze świadomością, że ludzkie przemijanie, to szare i często monotonne ma sens! Niech te ŚWIĘTA ŻYCIA uzdolnią nas WSZYSTKICH do tego, abyśmy potrafili prawdziwie ŻYĆ a nie wegetować i w innych zaszczepiać zalążki życia! Niech Zmartwychwstały zawsze Wam błogosławi i pozwala odczuwać swoją obecność zwłaszcza wtedy, kiedy jest nam źle i ciężko! Przekażcie od nas – Pallotynów tutaj posługujących, dobre słowa swoim domownikom, Przyjaciołom i Znajomym! Szczęść Wam Boże!

           Składam serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy przyczynili się do dobrego i Bożego przeżycia TRIDUUM: mojemu najbliższemu Współpracownikowi – ks. Marcinowi i liturgicznej służbie ołtarza, za to że razem w sposób mistrzowski przygotowali oprawę liturgii tych najważniejszych w roku liturgicznym dni! Osobom, które pomogły w przygotowaniu dekoracji ołtarza wystawienia i Grobu Pańskiego! Szczególnie dziękuję Jackowi za wykonanie konstrukcji krzyża. Stefanowi, Piotrowi i pani Bożenie za cichą pomoc wówczas, kiedy ona była potrzebna. Wasza obecność i pomoc są dla mnie nieocenione! Dziękuję cichym i bezimiennym ofiarodawcom za ufundowanie dla naszej parafii nowej figury Zmartwychwstałego Jezusa, którą możemy podziwiać na ołtarzu oraz 6 białych ornatów, które będziemy wykorzystywać do mszy świętych koncelebrowanych. Dziękujemy ofiarodawcom na kwiaty do Bożego Grobu i dekoracji kościoła na dzisiejszą NIEDZIELĘ. Panu Maciejowi, naszemu organiście, dziękuję za przygotowanie i poprowadzenie śpiewów. Dziękuję tym wszystkim, którzy złożyli dary dla osób w kryzysie! Do Wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam przeżyć te Świąteczne dni, z mojego serca wypowiadam: Bóg zapłać!

          W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO msze święte będziemy sprawować według porządku niedzielnego. Nie będzie jedynie będzie mszy świętej o godz. 19.00.

          W PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY msze święte według porządku niedzielnego.

          W ŚRODĘ WIELKANOCNĄ po mszy świętej zapraszam na cotygodniowe uwielbienie Bożego Miłosierdzia. W tym tygodniu będzie podczas spotkania wygłoszona katecheza dla dorosłych na temat Roli Pisma Świętego w życiu chrześcijanina. Katechezę wygłosi ks. Proboszcz.

          Natomiast w SOBOTĘ WIELKANOCNĄ chcemy przeżyć wspólnie WIGILIĘ przed UROCZYSTOŚCIĄ NIEDZIELI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO. Nasze spotkanie rozpoczniemy o godzinie 19.00. Serdecznie na nie zapraszamy.

          W NIEDZIELĘ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO zapraszamy do naszej świątyni na GODZINĘ MIŁOSIERDZIA. O godz. 15.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego i w ciszy będziemy adorować Jezusa, ukrytego w Najświętszym Sakramencie, przyzywając miłosierdzia Bożego dla nas i całego świata.

           Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania.

           Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii wspierają naszą parafię modlitewnie, dobrym słowem i ofiarami pieniężnymi na tacę bądź przez Internet. Niech Wam dobry Bóg za wszelkie dobro, okazywane całej naszej Wspólnocie parafialnej, stokroć wynagrodzi!

           Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii są wyłożone: Gość Niedzielny i Niedziela.

          Przyjmijmy Boże błogosławieństwo!

/-/ ks. Radosław Herka SAC

proboszcz

           

           Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy przeżywać i celebrować z całym Kościołem powszechnym misteria zbawienia, dokonane przez Chrystusa w ostatnich dniach JEGO ziemskiego życia, rozpoczynając od JEGO mesjańskiego wjazdu do JEROZOLIMY, aż do błogosławionej męki, śmieci i chwalebnego Zmartwychwstania.

           Oto plan obchodów WIELKIEGO TYGODNIA i TRIDUUM w naszej wspólnocie parafialnej, przy zachowaniu wszystkich obostrzeń związanych z trwającą epidemią. Prosimy przed wejściem do świątyni o zasłanianie ust i nosa maseczką, zachowanie dystansu oraz dezynfekowanie rąk.

           W WIELKĄ ŚRODĘ od godziny 18.45 do godz. 23.00 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu. Podczas adoracji będzie trwałą spowiedź. Prosimy o przekazanie tej informacji domownikom i swoim znajomym, abyśmy w ten sposób przygotowali się do duchowego, chrześcijańskiego przeżycia Świąt.

           W WIELKI CZWARTEK MSZĘ WIECZERZY PAŃSKIEJ będziemy sprawować o godz. 18.00. Po mszy świętej NAJŚWIĘTSZY SAKRAMENT zostanie przeniesiony do OŁTARZA ADORACJI. Tego dnia nasz kościół będzie otwarty do godz. 23.00. Podobnie jak dzień wcześniej, będziemy spowiadać do godz. 23.00.

           W WIELKI PIĄTEK – KOŚCIÓŁ nie sprawuje Mszy Świętej zaś w centrum stawia KRZYŻ, na którym JEZUS dokonał naszego zbawienia. O godzinie 17.30 rozpoczniemy ostatnią w tym roku Drogę krzyżową dla dorosłych.

           LITURGIĘ na CZEŚĆ MĘKI PAŃSKIEJ rozpoczniemy o godzinie 18.00. Na zakończenie liturgii, Najświętszy Sakrament przeniesiemy do GROBU PAŃSKIEGO, który będzie znajdował się w górnym kościele. Nasz kościół będzie otwarty dla WIERNYCH do godz. 23.00. Taca z tego dnia będzie przeznaczona na utrzymanie Bazyliki Golgoty i Grobu Bożego w JEROZOLIMIE.

           W WIELKĄ SOBOTĘ adoracja Najświętszego Sakramentu w Grobie BOŻYM będzie możliwa od godz. 06.00.

           W tym roku nie rezygnujemy z błogosławienia pokarmów na stół wielkanocny. Święcenie pokarmów będzie odbywać się przed kościołem od godz. 10.00 do godziny 16.00 co pół godziny.

           Spowiedź w WIELKĄ SOBOTĘ od godz. 09.00 do godz. 12.00.

           Liturgię WIGILII PASCHALNEJ rozpoczniemy w naszej wspólnocie w sobotę o godz. 20.00. Tę liturgię uważa się za MATKĘ wszystkich liturgii, które potem sprawujemy przez cały rok.

           W tym roku z powodów epidemii prosimy nie przynosić na liturgię świec. Niestety nie będzie też na zakończenie REZUREKCJI.

           W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO msze święte według porządku niedzielnego. Nie będzie jedynie mszy świętej o godz. 19.00.

           Do WIELKIEJ ŚRODY pod obrazem Jezusa Chrystusa – Króla można składać długoterminowe produkty żywnościowe zaś do skarbony pod krzyżem przy wejściu do kościoła, ofiary pieniężne na rzecz biednych w ramach jałmużny wielkopostnej. Dziękujemy za wrażliwość Waszych serc!

           Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania.

           Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii wspierają naszą parafię modlitewnie, dobrym słowem i ofiarami pieniężnymi na tacę bądź przez Internet. Na tacę inwestycyjną złożono 2850 złotych. Niech Wam dobry Bóg za wszelkie dobro, okazywane całej naszej Wspólnocie parafialnej, stokroć wynagrodzi!

           Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii są wyłożone: Gość Niedzielny i Niedziela.

           Przed nami kolejne Święta Zmartwychwstania Pańskiego, które spróbujmy przeżyć pomimo niesprzyjających warunków, na sposób chrześcijański. Niech Duch Święty pomoże nam WSZYSTKIM osiągnąć wewnętrzny POKÓJ i SPOKÓJ w domach, w naszej parafii, w naszym mieście oraz w Ojczyźnie. Bądźmy dla siebie szczególnie teraz dobrzy i otwarci na potrzeby innych!

          Przyjmijmy Boże błogosławieństwo!

/-/ ks. Radosław Herka SAC

proboszcz

 

             

          Dnia 2 marca 2021 roku w południe została ogłoszona przez Nuncjaturę Apostolską w Polsce decyzja papieża Franciszka, który mianował dotychczasowego Arcybiskupa Białostockiego księdza TADEUSZA WOJDĘ – pallotyna, Arcybiskupem Metropolitą Gdańskim. Nowy Pasterz naszej Diecezji ma 64 lata. Ukończył Wyższe Seminarium Duchowne Księży Pallotynów w Ołtarzewie. Jest doktorem teologii w zakresie misjologii. Przed przyjęciem sakry biskupiej, przez 20 lat pracował w watykańskiej Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów. Polecamy naszego Współbrata Waszej modlitwie. Niech dobry Bóg obdarza Go potrzebnymi łaskami a święty Wincenty Pallotti wyprasza dla Niego dobre i Boże natchnienia, dzięki którym poprowadzi nas wszystkich drogami wiary.

           Zapraszamy Was do naszej świątyni na nabożeństwa wielkopostne.

         Nabożeństwo Męki Pańskiej według objawień włoskiej mistyczki Luizy Picarretty jest odprawiane w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu po mszy świętej wieczornej. Podczas mszy świętej wieczornej w piątek i wspomnianego nabożeństwa będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary na ten cel można także składać do skarbony w kaplicy dolnej.

        Droga krzyżowa dla młodzieży i studentów w każdy czwartek o godz. 20.00.

        Droga krzyżowa dla dorosłych w każdy piątek o godz. 17.30.

         Gorzkie żale w niedzielę o godz. 16.00.

       Od poniedziałku będziemy gościć w naszej pallotyńskiej wspólnocie Księdza Prowincjała Zdzisława SZMEICHLA SAC. W ramach wizytacji kanonicznej, Ksiądz Prowincjał odprawi mszę świętą i wygłosi homilię w poniedziałek o godz. 18.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

       Ks. Marcin wraz z Grupą Uwielbienia Bożego Miłosierdzia zapraszają do naszej świątyni na kolejny WIECZÓR UWIELBIENIA w najbliższą środę tj. 9 marca na godz. 19.00.

    Przed nami kolejne Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Chcemy jako wspólnota osób związanych z Pallotynami, przygotować paczki żywnościowe dla biednych i potrzebujących z terenu naszej parafii oraz dla bezdomnych i ludzi w kryzysie, z terenu naszego miasta, którym posługują członkowie wspólnoty Ludzie ulicy. Pod obrazem Jezusa Chrystusa – Króla można przynosić i składać długoterminowe produkty żywnościowe (makarony, puszki, słodycze, olej itp.) zaś do skarbony pod krzyżem przy wejściu do kościoła, złożyć ofiary pieniężne na rzecz biednych w ramach jałmużny wielkopostnej. Dziękujemy za wrażliwość Waszych serc!

        Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania.

      Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii wspierają naszą parafię modlitewnie, dobrym słowem i ofiarami pieniężnymi na tacę bądź przez Internet. Niech Wam dobry Bóg za wszelkie dobro, okazywane całej naszej Wspólnocie parafialnej, stokroć wynagrodzi!

          Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii są wyłożone: Gość Niedzielny i Niedziela.

          Niech w rozpoczętym dzisiaj kolejnym tygodniu naszego życia obficie błogosławi nam Bóg! Szczęść Boże!

 

/-/ ks. Radosław Herka SAC
proboszcz

 

              
        Zapraszamy Was do naszej świątyni na nabożeństwa wielkopostne.

 

        Nabożeństwo Męki Pańskiej według objawień włoskiej mistyczki Luizy Picarretty jest odprawiane w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu po mszy świętej wieczornej. Podczas tego nabożeństwa będą zbierane ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Ofiary na ten cel można składać także do skarbony w kaplicy dolnej.

 

        Droga krzyżowa dla młodzieży i studentów w każdy czwartek o godz. 20.00.

 

        Droga krzyżowa dla dorosłych w każdy piątek o godz. 17.30.

 

        Gorzkie żale w niedzielę o godz. 16.00.

 

        W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

 

        W najbliższą środę tj. 3 marca po wieczornej mszy świętej, ks. Radosław wygłosi następną katechezę dla dorosłych na temat „Topografia męki i śmierci Jezusa według współczesnych badań naukowych”. Serdecznie zapraszamy.

 

        Przed nami kolejne Święta Zmartwychwstania Pańskiego. Chcemy jako wspólnota osób związanych z Pallotynami, przygotować paczki żywnościowe dla biednych i potrzebujących z terenu naszej parafii oraz dla bezdomnych i ludzi w kryzysie z terenu naszego miasta, którym posługują członkowie wspólnoty Ludzie ulicy. Od dzisiaj można przynosić i składać w naszym kościele pod obrazem Jezusa Chrystusa – Króla, długoterminowe produkty żywnościowe (makarony, puszki, słodycze, olej itp.) zaś do skarbony pod krzyżem przy wejściu do kościoła, złożyć ofiary pieniężne na rzecz biednych w ramach jałmużny wielkopostnej. Dziękujemy za wrażliwość Waszych serc!

 

       W poniedziałek obchodzi dzień swoich imienin ks. Radosław zaś w piątek były wikariusz naszej parafii – ks. Adrian3. Otoczmy Ich swoją modlitwą.

 

       Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania.

 

       Przeżywamy dzisiaj dzień wsparcia Kościoła w Polsce z naszymi misjonarzami. Naszymi modlitwami obejmujemy misjonarzy głoszących Ewangelię na misjach. Przy wyjściu z kościoła będziemy mogli złożyć jałmużnę wielkopostną na projekty realizowane przez polskich misjonarzy w krajach misyjnych. W ich imieniu składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

       Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii wspierają naszą parafię modlitewnie, dobrym słowem i ofiarami pieniężnymi na tacę bądź przez Internet. Niech Wam dobry Bóg za wszelkie dobro, okazywane całej naszej Wspólnocie parafialnej, stokroć wynagrodzi!

 

       Składamy także swoje serdeczne podziękowania wszystkim, którzy licznie uczestniczyli w rekolekcjach wielkopostnych w naszej parafii oraz włączyli się czynnie w przygotowanie naszej parafii do zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

       W gablocie zostały wywieszone informacje dla Seniorów z naszej dzielnicy. Proszę zainteresowanych o zapoznanie się z nimi.

 

      Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii są wyłożone: Gość Niedzielny i Niedziela.

 

      Niech w rozpoczętym dzisiaj kolejnym tygodniu naszego życia błogosławi nam obficie Bóg! Nasi święci Patronowie niech wspierają drogę nawrócenia i podjęte postanowienia wielkopostne. Szczęść Boże! Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

/-/ ks. Radosław Herka SAC
proboszcz

 

 

            W imię Boże rozpoczęliśmy Rekolekcje wielkopostne i przygotowanie do zawierzenia naszej wspólnoty parafialnej Niepokalanemu Sercu Maryi. Witamy ks. Jana Szaruka – naszego Współbrata i prosimy, aby przeprowadził nas przez ten czas szczególnej łaski. Rekolekcje dla dorosłych potrwają do środy 24 lutego. Dzisiaj nauki będą głoszone na wszystkich mszach świętych.

           Plan rekolekcji wielkopostnych oraz przygotowań do zawierzenia parafii Niepokalanemu Sercu Maryi znajdują się na nowej stronie internetowej parafii i w gablocie parafialnej.

           W czwartek podczas mszy świętej wieczornej o godzinie 18.00 zawierzymy naszą całą parafię Niepokalanemu Sercu Maryi: nasze rodziny, wspólnoty i wszystkie grupy, korzystające z posługi pallotynów, wszystkich, którzy modlą się w naszej świątyni. Mamy nadzieję, że owocem zawierzenia będzie zawiązanie w naszej parafii Męskiej Róży Różańcowej oraz kolejnej Róży Kobiet, modlących się za dzieci i młodzież i odnowę życia społecznego w naszej Ojczyźnie. Osoby, które chciałyby tworzyć Różę Mężczyzn i dołączyć do Róży Kobiet są proszone o bezpośredni kontakt księdzem Marcinem. Włączmy się czynnie w przeżycie tych ważnych dla naszej społeczności wydarzeń.

          Podczas mszy świętych rekolekcyjnych od poniedziałku do środy będą zbierane ofiary, które przekażemy ks. Janowi na utrzymanie klasztoru pallotynów w Chełmnie, gdzie posługuje. Będzie to nasze podziękowanie za przeprowadzone rekolekcje.

          Zapraszamy Was do naszej świątyni do uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych.

          Nabożeństwo Męki Pańskiej według objawień włoskiej mistyczki Luizy Picarretty jest odprawiane w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu po mszy świętej wieczornej.

          Droga krzyżowa dla młodzieży i studentów w każdy czwartek o godz. 20.00.

          Droga krzyżowa dla dorosłych w każdy piątek o godz. 17.30.

          Gorzkie żale w niedzielę o godz. 16.00.

          Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania.

         Dnia 1 marca będzie obchodził dzień swoich imienin nasz ksiądz proboszcz. Za księdza Radka zostanie odprawiona msza święta w przyszłą niedzielę 28 lutego o godzinie 12.00. Serdecznie prosimy o modlitwę w intencji naszego proboszcza.

         Również za tydzień będziemy przeżywać dzień wsparcia Kościoła w Polsce z naszymi misjonarzami. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszki na projekty realizowane przez polskich misjonarzy w krajach misyjnych. Już dzisiaj w ich imieniu składamy serdeczne Bóg zapłać!

         Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii wspierają naszą parafię modlitewnie, dobrym słowem i ofiarami pieniężnymi na tacę bądź przez Internet. Dzisiaj była zbierana kolejna taca inwestycyjna na wymianę okien dachowych i w prezbiterium naszego kościoła. Czekamy na wycenę prac związanych z ich wymianą. Gdy tylko ją otrzymamy, poinformujemy Was o kosztach całej inwestycji. Niech Wam dobry Bóg za wszelkie okazywane dobro całej naszej Wspólnocie parafialnej stokroć wynagrodzi!

          Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii są wyłożone: Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny i Niedziela.

          Niech w rozpoczętym dzisiaj kolejnym tygodniu naszego życia błogosławi nam obficie Bóg! Nasi święci Patronowie niech wspierają drogę nawrócenia i podjęte postanowienia wielkopostne. Szczęść Boże! Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

/-/ ks. Radosław Herka SAC
proboszcz

 

        W tym tygodniu zakończymy okres karnawału. Przed nami kolejny Wielki Post, który ma pomóc nam w odnowieniu relacji z Panem Bogiem i przygotować do Świąt Wielkanocnych.

        W Środę Popielcową, w naszej świątyni, msze święte z obrzędem posypania głów popiołem, będą sprawowane o godzinie 06.30, 07.30, 18.00 i dodatkowo o godzinie 19.00. Po mszy świętej o godzinie 19.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji dobrego przeżycia Wielkiego Postu.

        Chcemy zaprosić Was do naszej świątyni do uczestniczenia w nabożeństwach wielkopostnych. Nabożeństwo Męki Pańskiej według objawień włoskiej mistyczki Luizy Picarretty będzie w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu po mszy świętej wieczornej.

Droga krzyżowa dla młodzieży i studentów w każdy czwartek o godz. 20.00.

Droga krzyżowa dla dorosłych w każdy piątek o godz. 17.30.

Gorzkie żale w niedzielę o godz. 16.00.

         Od przyszłego piątku chcemy razem z Wami przygotować się do zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi, naszej całej parafii: naszych rodzin, wspólnot i wszystkich grup, korzystających z posługi pallotynów, wszystkich, którzy modlą się w naszej świątyni. Pragnieniem nas duszpasterzy jest, aby owocem tego zawierzenia było: powstanie w parafii Męskiej Róży Różańcowej oraz kolejnej Róży Kobiet, modlących się za dzieci i młodzież i odnowę życia społecznego w naszej Ojczyźnie. Ufamy, że odnowa życia rodzinnego, zakonnego i społecznego, może dokonać się poprzez Maryję, o czym tak często zapewniali w swoim nauczaniu wielcy przywódcy duchowi naszego Narodu. Prosimy Was, abyśmy nie byli wobec tych inicjatyw bierni i obojętni! Osoby, które chciałyby tworzyć Różę Mężczyzn i dołączyć do Róży Kobiet są proszone o bezpośredni kontakt z księdzem Marcinem. W przeżyciu czasu przed zawierzeniem pomoże nam pan Michał Ulewiński, który znany jest nam z mediów. W intencjach, które chcemy omadlać, On przemierzył całą Polskę, niosąc na swoich ramionach piętnasto kilogramowy krzyż.

        Natomiast od przyszłej niedzieli tj. 21 lutego, rozpoczniemy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, które potrwają do środy 24 lutego. W niedzielę nauki będą głoszone na wszystkich mszach świętych. Dla dzieci będzie nauka w niedzielę na mszy świętej o godzinie 09.30. O rekolekcjach szkolnych poinformujemy w późniejszym terminie.

       Plan przygotowań do zawierzenia parafii Niepokalanemu Sercu Maryi oraz rekolekcji wielkopostnych znajdują się na stronie internetowej parafii, w gablocie parafialnej i na wydrukowanych informatorach, które wyłożyliśmy na stolikach pod chórem i przy głównym wejściu do kościoła. Prosimy je zabrać do domu. Włączmy się czynnie w przeżycie tych ważnych dla naszej społeczności wydarzeń.

       Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania.

       Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii wspierają naszą parafię modlitewnie, dobrym słowem i ofiarami pieniężnymi na tacę bądź przez Internet. Na ogrzewanie naszego kościoła tydzień temu zebraliśmy kwotę 3.040 złotych. Niech Wam dobry Bóg za wszelkie dobro stokroć wynagrodzi! Bez Was nie dalibyśmy rady! W przyszłym tygodniu będzie zbierana kolejna taca inwestycyjna.

      Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii są wyłożone: Gość Niedzielny, Niedziela oraz pallotyński kwartalnik Apostoł Miłosierdzia Bożego.

      Niech w rozpoczętym dzisiaj kolejnym tygodniu naszego życia błogosławi nam obficie Bóg, któremu ufamy i któremu wierzymy!

Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

/-/ ks. Radosław Herka SAC
proboszcz


W tym tygodniu będziemy w liturgii Kościoła wspominać:

– w środę – wspomnienie św. Scholastyki – dziewicy
– w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes.
Jest to ustanowiony przez św. Jana Pawła II – Światowy Dzień Chorych.
Jest to także w polskiej tradycji tłusty czwartek.

W przyszłą niedzielę św. Walentego – patrona chrześcijańskich rodzin oraz zakochanych i narzeczonych.

Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 16.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa!

W najbliższą środę na godz. 19.00 zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia. Poprowadzi go ks. Marcin ze Wspólnotą Uwielbienia Miłosierdzia Bożego. Podczas spotkania będzie istniała możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

W każdy czwartek w naszym kościele, od godz. 20.00, trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na nią szczególnie studentów, Profesorów i pracowników GUM-edu i Politechniki oraz wszystkie osoby, które chcą się pomodlić w ciszy. Podczas Adoracji będzie istniała możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

W każdy piątek zapraszamy do kaplicy dolnej na modlitwę adoracyjną w intencji osób samotnych, bezdomnych i w kryzysie. Modlitwę zaczynamy o godz. 20.00. Szczególnie zapraszamy tych, którzy myślą o dołączeniu jako WOLONTARIUSZ, do istniejącej przy naszej parafii Wspólnoty LUDZIE ULICY oraz do WSPÓLNOTY ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA, która, mamy nadzieję, zawiąże się na stałe w naszej parafii po ustaniu pandemii.

Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania.

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii wspierają naszą parafię modlitewnie, dobrym słowem i ofiarami pieniężnymi na tacę bądź przez internet. Dzisiaj była zbierana taca na ogrzewanie naszego kościoła. Za miesiąc styczeń zapłaciliśmy fakturę na ponad 9 i pół tysiąca.

Niech Wam dobry Bóg za wszelkie dobro stokroć wynagrodzi! Bez Was nie dalibyśmy rady.

Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii są wyłożone: Gość Niedzielny, Niedziela oraz pallotyński kwartalnik Apostoł Miłosierdzia Bożego.

Niech w tym tygodniu kończącego się powoli karnawału błogosławi nam dobry Bóg a Jego Matka wyprasza to wszystko, czego potrzebujemy do szczęścia. Szczęść Boże! Przyjmijmy Jego błogosławieństwo!

Wasi duszpasterze

Ks. Radek i ks. Marcin


Dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej gościmy Alumna z Wyższego Seminarium Duchownego w Gdańsku. Dziękujemy klerykowi za podzielenie się z nami refleksjami na temat Seminarium i swojej drogi do kapłaństwa. Zaś Wam Drodzy Parafianie i Goście, w imieniu Zarządu Seminarium, dziękujemy za Ofiary pieniężne, które złożyliście na tacę. Wspomogą one funkcjonowanie i utrzymanie tej wyższej uczelni, przygotowującej do kapłaństwa w naszej Archidiecezji.

W tym tygodniu będziemy w liturgii Kościoła przeżywać:

– we wtorek – święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane w polskiej tradycji – Świętem Matki Bożej Gromnicznej
– w środę – wspomnienie św. Błażeja – biskupa i męczennika
– w piątek – wspomnienie św. Agaty – dziewicy i męczennicy
– w sobotę – św. Pawła Miki i Jego Towarzyszy – męczenników.

We wtorek, w święto Ofiarowania Pańskiego, podczas Mszy świętej o godz. 18.00 poświęcimy świece. Tego dnia zostanie zebrana taca, którą przekażemy na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji.
Od dzisiaj istnieje możliwość umówienia się na kolędę indywidualną. Chętnych zapraszamy do zakrystii.

W środę na godzinę 19.00 zapraszamy na uwielbienie Miłosierdzia Bożego i medytację słowa Bożego.

W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy czwartek, piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W czwartek zapraszamy do naszego kościoła parafialnego na modlitwę w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych oraz za już powołanych na godzinę 17.30, zaś o godzinie 20.00 rozpoczniemy godzinną adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy. Podczas Adoracji będzie istniała możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

W piątek zapraszamy na modlitwę przebłagalną za grzechy naszego Narodu i ustanie pandemii. O godzinie 20.00 w kaplicy dolnej, razem ze Wspólnotą LUDZIE ULICY oraz do WSPÓLNOTY ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA, będziemy modlić się w tych intencjach na RÓŻAŃCU i KORONKĄ DO MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.

Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania.

Dziękujemy wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pandemii wspierają naszą parafię modlitewnie, dobrym słowem i ofiarami pieniężnymi na tacę bądź przez internet.

Niech Wam dobry Bóg za wszelkie dobro stokroć wynagrodzi! W przyszłą niedzielę będzie zbierana taca na ogrzewanie naszego kościoła.

Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Na stoliku przy zakrystii są wyłożone: Gość Niedzielny, Niedziela oraz pallotyński kwartalnik Apostoł Miłosierdzia Bożego.

Niech w tym tygodniu, który dzisiaj rozpoczynamy błogosławi dobry Bóg. Przyjmijmy Jego błogosławieństwo!


UROCZYSTOŚĆ ZEWNĘTRZNA ŚW. WINCENTEGO PALLOTTIEGO.

W tym tygodniu będziemy w liturgii Kościoła wspominać:
- w poniedziełek - nawrócenie św. Pawła z Tarsu
- we wtorek - św. biskupów męczenników Tymoteusza i Tytusa
- w środę - św. Anielę Merici
- w czwartek - św. Tomasza z Akwinu - prezbitera i Doktora Kościoła

W naszej parafii zakończyliśmy odprawianie nabożeństw kolędowych. Dziękujemy wszystkim, którzy w nich uczestniczyli. Składamy również podziękowanie za złożone przy tej okazji ofiary pieniężne. Zebraliśmy kwotę 3225 złotych. Zostaną one przeznaczone na bieżace funkcjonowanie parafii.
Za tydzień w niedzielę będzie możliwość umówienia się na kolędę indywidualną z zachowaniem przepisów sanitarnych, związanych z trwającą pandemią. Chętnych zapraszamy do zakrystii.