Ogłoszenia parafialne

 

      Przeżywamy dzisiaj II NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU – ad Gentes. Jest to dzień MODLITWY, POSTU i SOLIDARNOŚCI z MISJONARZAMI. Naszymi modlitwami obejmujemy misjonarzy głoszących Ewangelię na misjach. Dzisiaj w ramach OGÓLNOPOLSKIEJ ZBIÓRKI PIENIĘŻNEJ możemy wesprzeć misjonarzy składając ofiary do skarbony pod krzyżem przy wyjściu z naszego kościoła.

      W przeżyciu WIELKIEGO POSTU pomagają nam nabożeństwa wielkopostne. DROGĘ KRZYŻOWĄ dla WSZYSTKICH odprawiamy w PIĄTEK o godzinie 17.15 zaś nabożeństwo GORZKICH ŻALI z krótkim kazaniem pasyjnym o GRZECHACH GŁÓWNYCH w każdą NIEDZIELĘ WIELKIEGO POSTU o godzinie 16.00. Wszystkich WAS serdecznie zapraszamy!

     W tym tygodniu będziemy przeżywać pierwszy piątek i pierwszą sobotę miesiąca. W piątek możliwość spowiedzi podczas Drogi krzyżowej. Na nabożeństwo pierwszosobotnie zapraszamy do naszej świątyni w sobotę na godzinę 17.15.

     W sobotę ksiądz Andrzej uda się z komunią świętą do chorych od godziny 09.00.

     W piątek dzień swoich imienin będzie obchodził ks. Proboszcz. Mszę świętą w JEGO intencji odprawimy w przyszłą niedzielę o godzinie 12.00. Serdecznie na nią wszystkich zapraszamy. Polecamy osobę księdza Radka Waszej modlitwie. Aby BÓG, obdarzał GO zdrowiem i siłami do owocnej POSŁUGI na rzecz naszej WSPÓLNOTY PARAFIALNEJ i ZAKONNEJ.

     Niebawem zostaną wstawione nowe drzwi wejściowe do kościoła i zakrystii. Wszystkim, którzy wspieracie nas w przedsięwzięciach duszpasterskich i gospodarczych, serdecznie dziękujemy! Dziękujemy za każdy gest dobroci względem nas DUSZPASTERZY, naszej WSPÓLNOTY PARAFIALNEJ oraz za każdą modlitwę i życzliwe słowo! Niech Wam Bóg stokroć więcej odpłaci za świadczone dobro! Bez Was nie dalibyśmy rady!

     Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Przyjmujemy także na msze święte gregoriańskie.

     Na stoliku przy zakrystii znajduje się prasa katolicka. Polecamy szczególnie nowy numer Niedzieli i Gościa niedzielnego.

Drodzy Parafianie i Sympatycy naszej Wspólnoty zakonnej!

Na czas owocnego przeżywania WIELKIEGO POSTU przyjmijmy Boże błogosławieństwo! SZCZĘŚĆ WAM BOŻE!

ks. dr Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz