Ogłoszenia parafialne

 

     Trwa oktawa Bożego Ciała. Nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, połączone z procesją eucharystyczną odprawiamy w dni powszednie po mszy świętej wieczornej zaś w niedzielę o godz. 16.00. W czwartek na mszy świętej wieczornej poświęcimy wianki. Prosimy o ich przyniesienie.

     W najbliższą środę zapraszamy na mszę świętą członków Grupy Uwielbienia Bożego Miłosierdzia oraz sympatyków spotkań środowych. Po mszy świętej spotkanie przy stole w refektarzu zakonnym.

     Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia procesji i prymicji ks. Andrzeja Chołuja w Uroczystość Bożego Ciała: służbie liturgicznej ołtarza, dziewczynkom, które sypały kwiaty, dzieciom pierwszokomunijnym, Policji, panom: Maciejowi i Joachimowi, członkom wspólnot parafialnych, osobom, które przygotowały ołtarze i złożyły ofiarę na kwiaty oraz ofiarodawcom słodkiego podarunku, którym mogliśmy obdarować dzieci po zakończeniu procesji. Wszystkim, którzy u nas – Pallotynów, uczcili Pana Jezusa w Eucharystii i kapłaństwie księdza neoprezbitera Andrzeja Chołuja SAC. Cieszymy się, że możemy posługiwać wśród Was.

     W najbliższy piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusowego. Jest to też światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Zapraszamy na nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusowego o godzinie 17.45 do kościoła jezuitów pw. św. Krzyża oraz na procesję i mszę świętą do kolegiaty we Wrzeszczu.

     W piątek przypada ostatni dzień roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież nauczycieli i wychowawców na mszę świętą o godzinie 18.00.

     W przyszłą sobotę o godzinie 15.00 ks. Marcin zaprasza wszystkich ministrantów na spotkanie kończące rok formacyjny.

     Dzisiaj była zbierana kolejna taca inwestycyjna na wymianę instalacji. Wszystkim darczyńcom składamy serdeczne podziękowanie. Ofiary na ten cel można składać również przez Internet. Numer konta parafii znajduje się na stronie parafialnej.

      Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są nadal wolne terminy w czerwcu. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii.

     Nowe numery Niedzieli, Gościa niedzielnego i Małego gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

     Wszystkim przybyłym Parafianom i Gościom życzymy obfitości łask w rozpoczętym dzisiaj tygodniu! Niech na Was obficie wylewają się łaski z przebitego Serca Pana Jezusa. Szczęść Wam Boże!

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

 

     Dzisiaj przeżywamy Uroczystość TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ.

     Dzisiaj o godzinie 15.00 zostanie odprawiona msza święta w języku angielskim.

     Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy w dni powszednie po mszy świętej wieczornej zaś w niedzielę i święta o godz. 16.00.

     W najbliższą środę zapraszamy po nabożeństwie czerwcowym na ostatnie przed wakacjami uwielbienie, które poprowadzi Grupa Uwielbienia Bożego Miłosierdzia.

     W najbliższy czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa, nazywaną potocznie BOŻYM CIAŁEM. Tego dnia odprawimy msze święte o godzinie 8.00, 9.00, 12.00 i 16.30. Mszy świętej o godzinie 09.00 będzie przewodniczył ks. neoprezbiter ANDRZEJ CHOŁUJ SAC. Zapraszamy na tę mszę świętą służbę liturgiczną, dziewczynki, które będą sypać kwiaty oraz dzieci, które w tym roku przyjęły w naszej parafii I Komunię Świętą. Po tej mszy świętej wyruszymy z procesją do 4 ołtarzy, które zbudujemy na trasie, którą przemierzaliśmy przed pandemią. Procesja przejdzie ulicami: Skłodowskiej Curie, Aleją Zwycięstwa, Śniadeckich, Dębinki, Hoene Wrońskiego. Prosimy wszystkich Parafian o udekorowanie trasy naszej procesji. Po procesji, jak będzie sprzyjać pogoda, ks. Andrzej udzieli nam wszystkim indywidualnego błogosławieństwa prymicyjnego w parku oraz każdego obdaruje pamiątkowym obrazkiem.

     O przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało prosimy: I ołtarz – Matki Różańcowe, wspólnotę Marana Tha i Matki w Modlitwie, II ołtarz – Studentów, III ołtarz – Różę Różańcową Męską oraz Liturgiczną Służbę Ołtarza, IV ołtarz – Przedszkole Iskierka. O pomoc prosimy również wszystkich mieszkańców ulic, gdzie będzie przechodziła nasza procesja.

     Osoby, które chcą pomóc w przygotowaniu ołtarzy i procesji zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek po mszy świętej wieczornej.

     Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są wolne terminy w czerwcu. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii.

    Nowe numery Niedzieli oraz Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy także do nabycia nowego numeru biblijnego czasopisma GALILEA. Tym razem jest on poświęcony przypowieściom Pana Jezusa. Do tego numeru został dołączony dodatek w języku ukraińskim. Koszt Galilei to 12 złotych. Jest także do nabycia specjalne wydanie Gościa niedzielnego, poświęconego Cudom Eucharystycznym. Koszt 12 złotych.

     W przyszłą niedzielę będzie zbierana kolejna taca inwestycyjna na wymianę instalacji.

     Wszystkim przybyłym Parafianom i Gościom do naszej świątyni na obchody Uroczystości TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ życzymy obfitości łask w rozpoczętym dzisiaj tygodniu! Szczęść Wam Boże!

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

Trójca Święta ze Świerzawy – autor nieznany

 

     Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – dzień inauguracji działalności Kościoła. Przypominamy, że dzisiaj kończy się okres wielkanocny w Kościele.

     Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odprawiamy w dni powszednie po mszy świętej wieczornej zaś w niedzielę i święta o godz. 16.00.

     Dzisiaj w parku przy kościele w godzinach od 11.00 do 13.00 odbędzie się festyn dla Dzieci z okazji Dnia Dziecka. Zapraszamy po mszach świętych do wzięcia udziału w tym festynie.

     W najbliższą środę zapraszamy po nabożeństwie czerwcowym na ostatni przed wakacjami Wieczór uwielbienia, który poprowadzi Ksiądz Marcin z Grupą Uwielbienia Bożego Miłosierdzia. Prosimy o przyniesienia do poświęcenia sól, wodę i olej.

     Pandemia bardzo doświadczyła nas wszystkich przez ostatnie lata. Świat jakby się skurczył, nie można było nigdzie wyjechać, COVID pozamykał granice i ograniczył możliwość podróżowania. Na szczęście wydaje się, że ten zły czas mamy już za sobą. Niemal wszystkie kraje już podjęły decyzję o złagodzeniu bądź całkowitym zniesieniu obostrzeń. Znowu można podróżować i zwiedzać świat. W związku tym nasze pallotyńskie biuro pielgrzymkowe Apostolos zaprasza Państwa na pielgrzymkę do Ziemi Świętej w lipcu w terminie 21-28.07. Przewodnikiem dla tej grupy będzie licencjonowany przewodnik po Ziemi Świętej nasz Ksiądz Proboszcz – ks. Radosław. Jest to pierwszy wyjazd do Izraela, który właśnie otworzył swoje granice dla wszystkich bez wyjątku – nie są wymagane już ani świadectwa szczepień ani żadne testy. Będzie to na pewno niezwykła okazja do duchowej odnowy ale też przepiękna wakacyjna podróż. Będziecie Państwo mogli pomodlić się w miejscach, gdzie urodził żył, nauczał i oddał za nas życie Jezus Chrystus. A dodatkowo wykąpać w najbardziej słonym morzu świata. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z biurem Apostolos w Częstochowie bądź z księdzem Proboszczem.

     W przyszłą niedzielę o godzinie 15.00 zostanie odprawiona msza święta w języku angielskim.

    Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie nas duszpasterzy dobrym słowem, modlitwą i ofiarami pieniężnymi na rzecz remontów w budynkach naszej parafii. Niech Wam Bóg za okazywane dobro wobec całej naszej Wspólnoty stokroć wynagrodzi! Ofiary na remonty w kościele można przesyłać bezpośrednio na konto bankowe parafii. Przypominamy, że można sobie te kwoty przekazane na RZECZ KULTU RELIGIJNEGO można odliczyć sobie od podatku.

    Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są wolne terminy w czerwcu. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii.

    Nowe numery Niedzieli oraz Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy do nabycia nowego numeru biblijnego czasopisma GALILEA. Tym razem jest on poświęcony przypowieściom Pana Jezusa oraz został dołączony dodatek w języku ukraińskim. Koszt Galilei to 12 złotych.

    W gablocie parafialnej znajdują się plakaty informujące o trzydniowej pielgrzymce śladami błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego (w miesiącu wrześniu). Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się ze szczegółami tych inicjatyw.

    Wszystkim przybyłym Parafianom i Gościom do naszej świątyni na obchody Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, życzymy obfitości łask w rozpoczętym dzisiaj tygodniu i działania w mocy Bożego Ducha! Szczęść Wam Boże!

 

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

 

     Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa majowe, które będziemy odprawiać dzisiaj o godz. 16.00 a w dni powszednie po mszy świętej wieczornej.

     Od środy zaczniemy zaś odprawiać nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. W dni powszednie po mszy świętej wieczornej zaś w niedzielę i święta o godz. 16.00 Podczas nabożeństw majowego i czerwcowego, będziemy nadal modlić się w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych do WSPÓLNOTY PALLOTYNÓW.

     Wczoraj grupa ponad 40 dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15 i ze szkół z terenu naszego miasta przystąpiła do sakramentu I Komunii Świętej. Od dzisiaj do piątku będą wraz ze swoimi Rodzicami uczestniczyć w BIAŁYM TYGODNIU.

     W środę 1 czerwca będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Dziecka. Tego dnia o godz. 16.00 poświęcimy odnowione pomieszczenia pod kościołem, gdzie od września bieżącego roku chcemy wznowić pracę ŚWIETLICY dla DZIECI.

     W środę z racji pierwszej środy miesiąca zapraszamy po nabożeństwie czerwcowym na kolejną katechezę dla dorosłych nt. DUCHA ŚWIĘTEGO.

     W I czwartek miesiąca modlimy się w intencji nowych i świętych powołań do kapłaństwa, życia misyjnego i zakonnego.

     W I piątek miesiąca ks. Marcin uda się z Komunią Świętą do chorych od godz. 09.00.

     Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.30.

     W I sobotę miesiąca zapraszamy na msze świętą wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi za grzech nasze i wszystkich grzeszników o godz. 18.00.

     W tym tygodniu zakończyliśmy wymianę instalacji świetlnej w górnym kościele. Zdążyliśmy przed uroczystością pierwszej Komunii Świętej. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie nas duszpasterzy dobrym słowem, modlitwą i ofiarami pieniężnymi na rzecz remontów w budynkach naszej parafii. Niech Wam Bóg za okazywane dobro wobec całej naszej Wspólnoty stokroć wynagrodzi! Niebawem rozpoczniemy wymianę instalacji w holu prowadzącym do kościoła, w kaplicy dolnej oraz doprowadzimy instalację, aby oświetlać drzwi wejściowe do kościoła oraz płaskorzeźbę Zesłania Ducha Świętego. W tym tygodniu również wyczyszczono i uzupełniono pierwsze ubytki w płaskorzeźbach z kościoła górnego pod okiem autorki tych prac, pani JANINY KARCZEWSKIEJ – KONIECZNEJ.

     W sobotę 4 czerwca zapraszamy na czuwanie modlitewne przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Rozpoczniemy je w naszej parafii o godzinie 19.00 a zakończymy Apelem Jasnogórskim.

     Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są wolne terminy w czerwcu. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii.

     Nowe numery Niedzieli oraz Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

     W gablocie parafialnej znajdują się plakaty informujące o rekolekcjach w Licheniu (w miesiącu czerwcu) oraz o trzydniowej pielgrzymce śladami błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego (w miesiącu wrześniu). Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się ze szczegółami tych inicjatyw.

     Wszystkim Parafianom i Gościom, przybyłym do naszej świątyni na obchody Uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego, życzymy obfitości łask w rozpoczętym dzisiaj tygodniu! Szczęść Wam Boże!

 

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

 

      Tydzień temu gościliśmy w naszej WSPÓLNOCIE księdza WALDEMARA PAWELCA – przełożonego pallotyńskiej WSPÓLNOTY z Kijowa. W JEGO imieniu dziękuję za złożone ofiary na rzecz przebudowy naszego klasztoru w Kijowie na mieszkania dla powracających do swojej ojczyzny UKRAIŃCÓW. Na ten cel ksiądz Waldemar zebrał w naszej parafii kwotę 14.535 złotych. W tym roku nasza parafia przekazała już na pomoc UKRAIŃCOM kwotę ponad 24 tysięcy złotych.

      Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w naszej parafii w dni powszednie po mszy świętej wieczornej a w niedziele i święta o godzinie 16.00. Podczas nabożeństw majowych modlimy się w intencji nowych powołań kapłańskich i zakonnych do WSPÓLNOTY PALLOTYNÓW.

      W tym tygodniu od wtorku do czwartku, najstarsi uczniowie w szkołach podstawowych będą zdawać egzamin ośmioklasisty. Polecamy ich Waszej modlitwie szczególnie Tych, którzy kończą edukację w Szkole Podstawowej nr 15.

      Dzisiaj była zbierana kolejna taca inwestycyjna. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie nas duszpasterzy dobrym słowem, modlitwą i ofiarami pieniężnymi na rzecz remontów w budynkach naszej parafii. Niech Wam Bóg za okazywane dobro wobec naszej Wspólnoty stokroć wynagrodzi! Trwają nada w naszym kościele prace przy wymianie instalacji elektrycznej w górnym kościele. Niebawem rozpoczniemy wymianę w holu prowadzącym do kościoła, w kaplicy dolnej oraz doprowadzimy instalację aby oświetlać drzwi wejściowe do kościoła. Po tych pracach podejmiemy się odnowienia drzwi wejściowych oraz kostką przed kościołem. Zamówiliśmy także poręcze, które będziemy chcieli zamontować przed kościołem i przy schodach, prowadzących do kościoła górnego. Ofiary na te cele remontowe można również składać bezpośrednio na konto parafialne. Dziękuję Wam, bo bez Waszej pomocy nie podołamy zakończyć planowanych w tym roku prac remontowych.

      W czwartek będziemy obchodzić Międzynarodowy Dzień Matki zaś w najbliższą sobotę pierwsze liturgiczne wspomnienie błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego

      W sobotę 49 uczniów z klas III przyjmie w naszej parafii sakrament I Komunii Świętej. Dzieci oraz ich RODZICÓW polecamy Waszej modlitwie.

      Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii. Są wolne intencje w miesiącu maju.

      Nowe numery Niedzieli, Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

      W gablocie parafialnej znajdują się plakaty informujące o rekolekcjach w Licheniu (w miesiącu czerwcu) oraz o trzydniowej pielgrzymce śladami błogosławionego kard. Stefana Wyszyńskiego (w miesiącu wrześniu). Osoby zainteresowane prosimy o zapoznanie się ze szczegółami tych inicjatyw.

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

 

     Gościmy dzisiaj w naszej WSPÓLNOCIE księdza WALDEMARA PAWELCA – naszego WSPÓŁBRATA, przełożonego pallotyńskiej WSPÓLNOTY z Kijowa. Przybył do nas, aby podziękować za wszelką okazywaną pomoc Narodowi Ukraińskiemu w tak trudnym momencie ich historii. Dzisiaj o godz. 15.00 odprawi mszę świętą w języku ukraińskim a po niej spotkanie z księdzem Waldemarem w kaplicy dolnej. Jeśli ktoś chciałby wesprzeć dzieła podejmowane przez PALLOTYNÓW w KIJOWIE, może to uczynić po każdej mszy świętej przez złożenie ofiary na odbudowę mieszkań dla UKRAIŃCÓW.

     Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiamy w naszej parafii w dni powszednie po mszy świętej wieczornej a w niedziele i święta o godzinie 16.00. Podczas nabożeństw majowych będziemy modlimy się w intencji nowych powołań do WSPÓLNOTY PALLOTYNÓW.

     W najbliższą środę zapraszamy po nabożeństwie majowym na kolejny WIECZÓR UWIELBIENIA.

     Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie nas duszpasterzy dobrym słowem, modlitwą i ofiarami pieniężnymi na rzecz remontów w budynkach naszej parafii. Niech Wam Bóg za okazywane dobro wobec naszej Wspólnoty stokroć wynagrodzi! Trwają w naszym kościele prace przy wymianie instalacji elektrycznej w górnym kościele. Na ten cel będzie w przyszłym tygodniu zbierana kolejna taca inwestycyjna.

     Jutro w będziemy obchodzić Święto świętego Andrzeja Boboli – prezbitera i męczennika, patrona Polski.

     Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii. Są wolne intencje w miesiącu maju.

     Nowe numery Niedzieli, Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

     Niech nas wspiera przemożne wstawiennictwo Zmartwychwstałego Pana! Szczęść Wam Boże!

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

      Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Święto Bożego Miłosierdzia ustanowione dla całego Kościoła przez świętego Jana Pawła II. Zapraszamy dzisiaj do naszej świątyni na godzinę 15.00 aby przeżyć GODZINĘ ŁASKI przed Najświętszym Sakramentem. Nasze Spotkanie rozpoczniemy Koronką do Miłosierdzia Bożego. Tego dnia możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i otrzymać szczególne łaski, które obiecał Pan Jezus świętej Siostrze Faustynie.

      Swoją praktykę diakońską w naszej Wspólnocie w środę zakończy diakon Andrzej. Bardzo dziękuję Mu za świadectwo wiary, chrześcijańskiego optymizmu i pallotyńskiej dyspozycyjności oraz ducha służby. Wspierajmy diakona Andrzeja modlitwą na „ostatniej prostej” przed święceniami kapłańskimi, które przyjmie w sobotę 7 maja 2022 roku w Ołtarzewie przez posługę abpa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego – Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Już dzisiaj zapraszam na mszę świętą prymicyjną ks. Andrzeja, którą odprawi w naszej wspólnocie parafialnej w Uroczystość Bożego Ciała. Korzystając jeszcze z obecności diakona Andrzeja, dzisiaj w naszej Wspólnocie przeżywamy niedzielę seminaryjną. Po każdej mszy świętej diakon Andrzej będzie zbierał ofiary do puszki na utrzymanie naszego, pallotyńskiego seminarium w Ołtarzewie, które kształci kapłanów – pallotynów, którzy będą na pewno posługiwać w tej parafii. Bardzo dziękuję Wam za złożone na ten cel ofiary.

      W poniedziałek będziemy obchodzić święto Marka Ewangelisty zaś we wtorek Uroczystość Świętego Wojciecha – Głównego Patrona Polski i naszej Archidiecezji. Rozpoczynamy również tydzień modlitw za kierowców.

      W przyszłym tygodniu będzie zbierana taca inwestycyjna, którą przeznaczymy na wymianę instalacji elektrycznej i oświetlenia w naszym Kościele. Wierzymy, że dzięki Waszej pomocy uda nam się zrealizować tę inwestycję! Po konsultacjach z pracownikami Politechniki uznaliśmy ją za priorytetową i konieczną! Ofiary na ten cel można też składać bezpośrednio na konto parafialne. Dotąd nie uzbieraliśmy potrzebnej kwoty na rozpoczęcie tej ważnej dla nas inwestycji! Bardzo dziękujemy zatem wszystkim, którzy wspieracie nas duszpasterzy dobrym słowem, modlitwą i ofiarami pieniężnymi na rzecz remontów w budynkach naszej parafii. Niech Wam Bóg za okazywane dobro wobec naszej Wspólnoty stokroć wynagrodzi!

      Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii. Są wolne intencje w miesiącu maju.

     Nowe numery Niedzieli, Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

     Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej Parafii, życzymy dobrego czasu Świąt i obfitości łask od Zmartwychwstałego!

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

 

       Po czterdziestodniowym okresie WIELKIEGO POSTU przeżyliśmy w naszej Wspólnocie kolejną LITURGIĘ PASCHALNĄ. Nie byłaby ona tak świąteczna, gdyby nie zaangażowanie wielu osób, którym chcę teraz serdecznie i osobiście podziękować. Najpierw moim Współbraciom za posługę w konfesjonale i opiekę duszpasterską, którą sumiennie pełnili wobec nas i chorych przebywających na terenie naszej parafii w szpitalach Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i naszego hospicjum. Dziękuję wszystkim, za ofiary na świąteczną dekorację naszej świątyni oraz Tym, którzy pomagali w jej przygotowaniu. Dziękuję Janowi za profesjonalne przygotowanie liturgii Triduum Sacrum. Dziękuję Służbie Liturgicznej oraz naszej scholi, która dostarczyła nam pięknych duchowych przeżyć. Dziękuję imiennie diakonowi Andrzejowi, Panu Maciejowi księdzu Marcinowi, Stefanowi i Michałowi za cichą i niezauważalną służbę dla Pana Jezusa no i oczywiście Wam, że pośród dzisiejszego świata poświęciliście czas, aby być blisko JEZUSA. Niech On Wam za to wynagrodzi.

      Proszę przyjąć ode mnie i moich Współbraci życzenia na te ŚWIĘTA: Niech Zmartwychwstały Jezus przyniesie nam wszystkim upragniony pokój w sercach, abyśmy nauczyli się sztuki ŻYCIA a nie wegetacji. Przecież chrześcijaństwo to religia życia, zbudowana na pustym Grobie JEZUSA i grobach Świętych. Obyśmy zrozumieli, że w JEZUSIE jest źródło naszej duchowej kondycji! Niech JEZUS napełnia WAS odwagą świadczenia o ŻYCIU, którego ON daje bezgranicznie. Dobrych i Wesołych Świąt Paschy!

     Jutro odprawimy msze święte o godzinie: 08.00, 09.30, 11.00, 12.00 i 16.30. Nie będzie mszy świętej o godzinie 19.00.

     W Poniedziałek Wielkanocny msze święte będą odprawione według porządku niedzielnego.

     Podczas mszy świętych wieczornych będziemy odmawiać nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego.

     W środę po mszy świętej wieczornej zapraszamy na Adorację i Uwielbienie, które poprowadzi Grupa Uwielbienia Miłosierdzia Bożego.

     W sobotę zapraszamy na czuwanie przed uroczystością Miłosierdzia Bożego. Rozpoczniemy nasze spotkanie mszą świętą o godzinie 18.00.

     W przyszłą niedzielę będziemy też w naszej Wspólnocie przeżywać niedzielę seminaryjną. Po każdej mszy świętej będziemy mogli złożyć do puszki ofiary na utrzymanie naszego, pallotyńskiego seminarium w Ołtarzewie, które kształci kapłanów – pallotynów, którzy będą na pewno posługiwać w tej parafii. Już dzisiaj dziękujemy za te ofiary.

     Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie nas duszpasterzy dobrym słowem, modlitwą i ofiarami pieniężnymi na rzecz funkcjonowania naszej parafii. Niech Wam Bóg za okazywane dobro wobec naszej Wspólnoty stokroć wynagrodzi!

    Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii. Są nadal wolne intencje w miesiącu kwietniu.

    Nowe numery Niedzieli, Gościa niedzielnego i Małego Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

    Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej Parafii, życzymy dobrego czasu Świąt i obfitości łask od Zmartwychwstałego!

Alleluja! Szczęść Wam Boże!

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

 

      Dzisiaj o godzinie 15.00 zostanie odprawiona msza święta w języku angielskim.

      O godzinie 16.00 ostatnie w tym Wielki Poście nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.

      Rozpoczęliśmy obchody Wielkiego Tygodnia. Zapraszamy Was do udziału w liturgiach Triduum Paschalnego.

      I tak:

      W Wielki Czwartek wspominamy ustanowienie przez Pana Jezusa w Wieczerniku Sakramentów: Eucharystii i kapłaństwa. Liturgię tego dnia rozpoczniemy o godz. 18.00. Po mszy świętej, Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza wystawienia.  W czwartek zapraszamy do kościoła na adorację indywidualną do godz. 22.00.

      W Wielki Piątek wspominamy drogę krzyżową, śmierć i złożenie do grobu Pana Jezusa. Tego dnia liturgię również rozpoczniemy o godzinie 18.00. Po niej Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Tego dnia zapraszamy do kościoła do nawiedzenia Grobu Bożego i modlitwy indywidualnej do godziny 22.00. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły. Ofiary zbierane tego dnia będą przeznaczone na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej.

     Liturgię WIGILII PASCHALNEJ w sobotę rozpoczniemy natomiast o godzinie 20.00. Prosimy o przyniesienie na tę liturgię świec. Procesja rezurekcyjna będzie bezpośrednio po liturgii w sobotę.

     Święcenie pokarmów w naszej parafii w Wielką Sobotę od godziny 9.00 do godziny 15.00. Zbierane tego dnia ofiary będą naszą jałmużną wielkopostną, przeznaczoną na dzieła charytatywne, prowadzone przez naszą parafię na rzecz biednych. Specjalne  poświęcenie pokarmów dla dzieci przedszkolnych będzie o godzinie 11.00.

     Spowiedź wielkanocna od poniedziałku do czwartku przed mszą świętą wieczorną od godziny 17.30 do godziny 18.00.

     Spowiedź w Wielki Piątek od godziny 19.30 do godziny 22.00.

     Spowiedź w Wielką Sobotę od godziny 09.00 do godziny 12.00.

     Osoby uczestniczące w Wigilii Paschalnej spełniają obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej niedzielnej.

     W Wielki Piątek ostatnią Drogę krzyżową odprawimy o godzinie 17.30.

     W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego odprawimy msze święte o godzinie: 08.00, 09.30, 11.00, 12.00 i 16.30. Tego dnia nie będzie mszy świętej o godzinie 19.00.

     W Poniedziałek Wielkanocny msze święte będą odprawione według porządku niedzielnego.

     W najbliższą środę po mszy świętej wieczornej modlitwa Uwielbienia, którą poprowadzi Grupa Uwielbienia Miłosierdzia Bożego z księdzem Marcinem. Prosimy o przyniesienie do poświęcenia wodę, sól i olej.

     Dzisiaj do skarbony pod krzyżem przy wejściu do naszego kościoła można składać ofiary na kwiaty do BOŻEGO GROBU i na świąteczne dekoracje naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.

     Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie nas duszpasterzy dobrym słowem, modlitwą i ofiarami pieniężnymi na tacę bądź na konto parafialne. Niech Wam Bóg za okazywane dobro wobec naszej Wspólnoty stokroć wynagrodzi!

     Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii. Są wolne intencje w miesiącu kwietniu.

     Nowe numery Niedzieli, Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

     Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej Parafii, życzymy dobrego wykorzystania ostatnich dni Wielkiego Postu i pięknego przeżycia okresu Triduum Paschalnego we wspólnocie chrześcijańskiej.

Szczęść Wam Boże!

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

 

      Powoli zbliżamy się do centralnych obchodów Wielkiego Postu. W najbliższy piątek zapraszamy na Drogę krzyżową ulicami naszej PARAFII. Naszą modlitwę rozpoczniemy Mszą Świętą o godzinie 18.00. Tego dnia nie będzie Drogi krzyżowej o godzinie 17.30, natomiast odmówimy Różaniec w intencji POKOJU. W piątek będzie nieczynna kancelaria.

      W tygodniu o godzinie 17.30 a w niedzielę o godzinie 18.30, odmawiamy Różaniec w intencji Pokoju na Świecie i ustanie działań wojennych na UKRAINIE. Zapraszamy Was do wspólnej modlitwy.

      Zapraszamy także na ostatnie nabożeństwa Gorzkich Żali, z krótkim kazaniem pasyjnym, dzisiaj i w przyszłą niedzielę o godz. 16.00. tak zaplanujmy sobie czas, aby skorzystać z tych pięknych nabożeństw pasyjnych.

      Za tydzień będziemy obchodzić NIEDZIELĘ MĘKI PAŃSKIEJ nazywaną potocznie NIEDZIELĄ PALMOWĄ. Poświęcenie palm będzie na każdej mszy świętej. O godzinie 12.00 rozpoczniemy liturgię przed kościołem i po uroczystym poświęceniu palm procesyjnie wejdziemy do naszej świątyni.

     Prosimy Was wszystkich, abyśmy skorzystali przed świętami z sakramentu pokuty i pojednania. W tym tygodniu będziemy spowiadać pół godziny przed mszą świętą wieczorną.

     Dzisiaj do skarbony pod krzyżem przy wejściu do naszego kościoła można składać ofiary na kwiaty do BOŻEGO GROBU i na świąteczne dekoracje naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowanie.

     Także dzisiaj włączamy się jak co roku w akcję POLA NADZIEI. Przed kościołem wolontariusze z nauczycielami ze Szkoły Podstawowej nr 15 zbierają do puszek ofiary na utrzymanie HOSPICJUM KSIĘDZA EUGENIUSZA DUTKIEWICZA SAC.

    W gablocie parafialnej znajdują się informacje jak możemy wesprzeć przybyłych do Polski Ukraińców i konkretne rodziny, które zamieszkały u naszych Sióstr Pallotynek na ul. Malczewskiego 144.

    Rekolekcje dla dzieci ze SZKOŁY PODSTAWOWEJ nr 15 będą w WIELKI PONIEDZIAŁEK i w WIELKI WTOREK. Poprowadzi je diakon ANDRZEJ CHOŁUJ SAC.

    Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspieracie nas duszpasterzy dobrym słowem, modlitwą i ofiarami pieniężnymi na tacę bądź na konto parafialne. Bez waszego wsparcia nie dalibyśmy rady na bieżąco opłacać rachunków za energię, wodę i ogrzewanie czy za sprzątanie i utrzymanie porządku w naszej świątyni. Niech Wam Bóg za okazywane dobro wobec naszej Wspólnoty stokroć wynagrodzi!

   Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii. Są wolne intencje w miesiącu kwietniu.

     Nowe numery Niedzieli, Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

     Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej Parafii, życzymy błogosławieństwa Bożego na czas trwającego Wielkiego Postu oraz Bożego pokoju w naszych sercach, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. Niech nas wspomaga Maryja – Matka Bolesna i Królowa Pokoju.

Szczęść Wam Boże!

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

17. rocznica śmierci Jana Pawła II – 2 kwietnia 2022

 

     Dzisiaj przypada 9 rocznica wyboru na stolicę Piotrową papieża FRANCISZKA. Otoczmy GO dzisiaj serdeczną pamięcią i modlitwą.

     Dzisiaj o godzinie 15.00 będzie odprawiona msza święta w języku angielskim.

    Drogę krzyżową w naszej parafii odprawiamy dla wszystkich w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.30 zaś nabożeństwo Gorzkich Żali, z krótkim kazaniem pasyjnym, w każdą niedzielę o godz. 16.00.

    Można wciąż przynosić do naszego Kościoła i zostawiać pod ikoną świętego Józefa (do odwołania) artykuły spożywcze długoterminowe, koce, lekarstwa, pieluchy i środki czystości, które przekażemy przez CARITAS uchodźcom z Ukrainy. Te produkty i artykuły można zawozić osobiście do punktów CARITAS w Gdańsku, Gdyni czy w Sopocie. Adresy są podane w Internecie. Polecamy te kwestie Waszej życzliwości. Ksiądz Arcybiskup TADEUSZ WOJDA SAC, skierował do nas list, w którym serdecznie dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób działają na rzecz naszych Braci i Sióstr, dotkniętych wojną na UKRAINIE.

    W najbliższą środę po Mszy świętej Wieczornej modlitwa UWIELBIENIA przed Najświętszym Sakramentem w intencji pokoju na świecie, z prośbą o opiekę nad naszą Ojczyzną i uproszenie pokoju na Ukrainie i nawrócenie dla AGRESORÓW.

    W czwartek o godz. 20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu dla Studentów a po niej spotkanie formacyjne w salce. Podczas adoracji istnieje możliwość skorzystania
z sakramentu pokuty.

     W najbliższą sobotę 19 marca przypada uroczystość św. Józefa – oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia podczas wieczornej mszy świętej będziemy ponownie zawierzać naszą Parafię i Nasze RODZINY, przemożnemu wstawiennictwu św. Józefa. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tej mszy świętej.

     W przyszłym tygodniu będzie zbierana kolejna taca inwestycyjna.

    Bardzo dziękujemy Wam wszystkim, którzy wspieracie nas duszpasterzy dobrym słowem, modlitwą i ofiarami pieniężnymi na tacę bądź na konto parafialne. Dziękujemy Wam wszystkim, którzy czujecie swoją odpowiedzialność za nasz kościół parafialny! Przygotowujemy się do wymiany instalacji elektrycznej i oświetlenia w naszym kościele górnym, kaplicy dolnej i w holu prowadzącym do kościoła. Niech Wam dobry Bóg za wszelkie dobro stokroć wynagrodzi!

    Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii.

    Dzisiaj w Kościele Polskim przeżywamy niedzielę Ad gentes. Naszymi modlitwami obejmijmy dzisiaj misjonarzy głoszących Ewangelię na misjach. Dzisiaj do skarbony pod krzyżem przy wejściu do KOŚCIOŁA możemy swoją jałmużną wielkopostną wesprzeć dzieło pomocy misjonarzom. Za te ofiary składamy serdeczne podziękowanie.

     Nowe numery Niedzieli, Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Jest również dostępny w cenie 10 złotych nowy numer czasopisma GALILEA, poświęconego starożytnej SAMARII oraz specjalny numer Gościa niedzielnego, poświęconego osobie Ojca Pio. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

     Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej parafii, życzymy błogosławieństwa Bożego na czas Wielkiego Postu i rekolekcji oraz Bożego pokoju w naszych sercach, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. Niech nas wspomaga Maryja – Królowa Pokoju.

Szczęść Wam Boże!

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

źródło: cathopic

      Pomocą w przeżyciu WIELKIEGO POSTU mają być dla nas wszystkich REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które od dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii. Rekolekcje wygłosi dla nas ks. Adam Kamizela SAC, którego serdecznie witamy pośród nas. Nauki rekolekcyjne będą głoszone do środy na mszach świętych o godz. 9.00, 18.00 i 19.00. W poniedziałek, wtorek i środę będzie zbierana taca, którą przekażemy księdzu Adamowi jako nasze podziękowanie za trud głoszonego Słowa. Niech nikogo z nas nie zabraknie na rekolekcjach, które pomogą nam przeżyć WIELKI POST i przygotują nas do ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO. Spowiedź w czasie rekolekcji pół godziny przed mszami z nauką rekolekcyjną.

     Drogę krzyżową w naszej parafii będziemy odprawiać dla wszystkich w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 17.30 zaś nabożeństwo Gorzkich Żali, z krótkim kazaniem pasyjnym, w każdą niedzielę o godz. 16.00.

     Można wciąż przynosić do naszego Kościoła i zostawiać pod ikoną świętego Józefa (do odwołania) artykuły spożywcze długoterminowe, koce, lekarstwa, pieluchy i środki czystości, które przekażemy przez CARITAS uchodźcom z Ukrainy. Te produkty i artykuły można zawozić osobiście do punktów CARITAS w Gdańsku, Gdyni czy w Sopocie. Adresy są podane w Internecie. Wszystkie zebrane rzeczy będą przekazane PALLOTYNOM pracującym na UKRAINIE, jako wsparcie dla nich i LUDZI, którzy znaleźli schronienie w naszych, pallotyńskich klasztorach w Żytomierzu, Odessie i Kijowie. Polecamy te kwestie Waszej życzliwości.

     Do środy z powodu rekolekcji w parafii kancelaria będzie nieczynna. We wtorek między 16.00 a 17.00 będziemy załatwiać tylko sprawy pilne. Od czwartku kancelaria będzie już czynna normalnie.

    W najbliższy wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

    W czwartek o godz. 20.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu a po niej spotkanie formacyjne w salce dla STUDENTÓW. Podczas adoracji istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

    W przyszłą niedzielę o godzinie 15.00 będzie odprawiona msza święta w języku angielskim.

   Bardzo dziękujemy Wam wszystkim, którzy wspieracie nas duszpasterzy dobrym słowem, modlitwą i ofiarami pieniężnymi na tacę bądź na konto parafialne. Dziękujemy Wam wszystkim, którzy czujecie swoją odpowiedzialność za nasz kościół parafialny! Przygotowujemy się do wymiany instalacji elektrycznej i oświetlenia w naszym kościele. Niech Wam dobry Bóg za wszelkie dobro stokroć wynagrodzi!

   Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii.

   Nowe numery Niedzieli, Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Jest również dostępny w cenie 10 złotych nowy numer czasopisma GALILEA, poświęconego starożytnej SAMARII. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

   Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej parafii, życzymy błogosławieństwa Bożego na czas rozpoczętego Wielkiego Postu i rekolekcji oraz Bożego pokoju w naszych sercach, w naszej Ojczyźnie i na całym świecie. Niech nas wspomaga Maryja – Królowa Pokoju.

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

źródło: cathopic

 

      W najbliższą środę rozpoczynamy WIELKI POST. W ten dzień obowiązuje nas post ścisły, który polega na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu tylko jednego posiłku do syta. Pozostałe posiłki powinny tego dnia być ograniczone co do ilości. Post obowiązuje wszystkich katolików pomiędzy 18. a rozpoczęciem 60. roku życia. W tym roku niech ten POST będzie miał szczególne znaczenie. Pośćmy, kto może o chlebie i wodzie, w intencji POKOJU na UKRAINIE i prosząc Boga o opamiętanie dla AGRESORA.

      W ŚRODĘ POPIELCOWĄ zapraszamy do naszego kościoła na msze święte z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 06.30, 07.30, 18.00 i o 19.00.

      Pomocą w przeżyciu WIELKIEGO POSTU mają być dla nas wszystkich REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE, które rozpoczniemy już od przyszłej niedzieli. Rekolekcje wygłosi dla nas ks. Adam Kamizela SAC. Szczegóły podamy w przyszłą niedzielę. Rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15 będą w Wielkim Tygodniu.

      Drogę krzyżową w naszej parafii będziemy odprawiać dla wszystkich w piątki Wielkiego Postu o godz. 17.30 zaś nabożeństwo Gorzkich Żali, z krótkim kazaniem pasyjnym, w każdą niedzielę o godz. 16.00.

      DZISIAJ po każdej mszy świętej, do SKARBONY pod KRZYŻEM, przy wejściu do naszego kościoła, można złożyć ofiary pieniężne, które przekażemy przez CARITAS naszej diecezji na pomoc osobom, które cierpią z powodu wojny na Ukrainie. Polecamy tę kwestię Waszej życzliwości.

      Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli z naszej parafii i z całego miasta, którzy dzisiejszej nocy, podczas modlitwy przed Najświętszym Sakramentem, modlili się w naszej świątyni w intencji Daru Pokoju na UKRAINIE i o zachowanie Wiary i Tradycji katolickiej  w naszym NARODZIE.

      Witamy w naszej wspólnocie diakona Andrzeja Chołuja SAC – naszego Współbrata, który przed przyjęciem święceń kapłańskich odbędzie swoją praktykę duszpasterską w naszej parafii. Życzymy Andrzejowi na ten czas mocy i darów Ducha Świętego!

      W najbliższy wtorek o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

      Po feriach zimowych wznawiamy w czwartki o godz. 20.00 Adorację Najświętszego Sakramentu a po niej spotkania formacyjne w salce dla STUDENTÓW. Podczas adoracji istnieje możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.

      Spotkanie dla ministrantów w sobotę o godz. 15.00. Obecność obowiązkowa!

      Bardzo dziękujemy Wam wszystkim, którzy wspieracie nas duszpasterzy dobrym słowem, modlitwą i ofiarami pieniężnymi na tacę bądź na konto parafialne. Dziękujemy Wam wszystkim, którzy czujecie swoją odpowiedzialność za nasz kościół parafialny! Niech Wam dobry Bóg za wszelkie dobro stokroć wynagrodzi!

      W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek zapraszamy na mszę świętą wieczorną w intencji nowych powołań do życia zakonnego, kapłańskiego i misyjnego. Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca od godz. 17.30. W sobotę msza święta w intencji Wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 18.00.

      Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii.

      Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

      Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej parafii, życzymy błogosławieństwa Bożego na czas rozpoczynającego się niebawem Wielkiego Postu.

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

 

     Trwamy w okresie karnawału. Jednak coraz bliżej WIELKI POST. W tym tygodniu przypada TŁUSTY CZWARTEK.

     W najbliższą środę zapraszamy po mszy świętej wieczornej na Uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem.

     1 marca przypada dzień imienin naszego księdza proboszcza Radosława. Msza święta w Jego intencji zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę, 27 lutego o godz. 12.00. Solenizant zaprasza wszystkich na kawę imieninową we wtorek 1 marca po mszy świętej wieczornej. W naszej codziennej modlitwie polecajmy Jego osobę i posługę w naszej parafii przemożnemu wstawiennictwu Matki Bożej Królowej Apostołów i świętego Wincentego Pallottiego.

     Dzisiaj była zbierana kolejna taca inwestycyjna. W najbliższym czasie zamierzamy zmierzyć się z wymianą całej instalacji elektrycznej w kościele górnym, w holu prowadzącym do kościoła i kaplicy dolnej oraz zamontować nowe oświetlenie. Dlatego, jak zawsze, bardzo dziękujemy Wam wszystkim, którzy wspieracie nas duszpasterzy dobrym słowem, modlitwą i ofiarami pieniężnymi na tacę bądź na konto parafialne. Dziękujemy Wam wszystkim, którzy czujecie swoją odpowiedzialność za nasz kościół parafialny, który po wielu latach potrzebuje już kapitalnego remontu! Niech Wam dobry Bóg za wszelkie dobro stokroć wynagrodzi!

    Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii.

    Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

    Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego na czas trwających ferii zimowych. Szczęść Wam Boże!

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

 

      W tym tygodniu w środę po mszy świętej wieczornej, jak co miesiąc, zapraszamy na modlitwę Uwielbienia Jezusa EUCHARYSTYCZNEGO. Poświęcimy też wtedy olej, wodę i sól. Zachęcamy do udziału w tej modlitwie.

      W piątek będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi PANNY z LOURDES i Światowy Dzień Chorego. Tego dnia zapraszamy na uroczystą mszę świętą o godz. 18.00, podczas której udzielimy wszystkim obecnym w kościele Sakramentu Chorych. Prosimy o pomoc i przywiezienie na tę mszę świętą chorych z naszych RODZIN i naszych SĄSIADÓW.

      W sobotę 12 marca odbędzie się Pielgrzymka maturzystów Archidiecezji Gdańskiej na Jasną Górę.

     Pragniemy poinformować, że ks. biskup Wiesław SZLACHETKA udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania dnia 23 marca bieżącego roku, podczas Mszy świętej o godzinie 18.00.

     W przyszłą niedzielę 13 lutego o godz. 15.00 będzie odprawiona msza święta w języku angielskim.

     Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas duszpasterzy dobrym słowem, modlitwą i ofiarami pieniężnymi na konto bądź na tacę, na bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziękujemy Wam wszystkim, którzy czujecie swoją odpowiedzialność za serce parafii, czyli nasz kościół parafialny!

     Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii.

     Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

     Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego na rozpoczynający się tydzień i przemożnego orędownictwa Matki Bożej Częstochowskiej. Szczęść Wam Boże!

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

    

      W tym tygodniu w środę będziemy obchodzić święto Ofiarowania Pańskiego, zwane w polskiej tradycji Matki Bożej Gromnicznej. Tego dnia zapraszamy na uroczystą mszę świętą o godz. 18.00, podczas której poświęcimy gromnice. Tego dnia będziemy dziękować Bogu za dar osób żyjących pośród nas konsekracją zakonną. Ofiary zebrane tego dnia na tacę zostaną przekazane na utrzymanie zakonów klauzurowych w naszej archidiecezji.

      W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w piątek od godz. 17.30. Ksiądz Marcin tego dnia odwiedzi z Komunią świętą chorych z terenu naszej parafii.

     Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas duszpasterzy dobrym słowem, modlitwą i ofiarami pieniężnymi na konto bądź na tacę, na bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziękujemy Wam wszystkim, którzy czujecie swoją odpowiedzialność za serce parafii, czyli nasz kościół parafialny! Dziękujemy też za zaufanie, którego my DUSZPASTERZE doświadczamy w każdym momencie naszego posługiwania.

     Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii.

    Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

    Wszystkim Parafianom, Gościom i Sympatykom naszej parafii życzymy błogosławieństwa Bożego na rozpoczynający się tydzień i przemożnego orędownictwa Matki Bożej Gromnicznej. Szczęść Wam Boże!

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

 

       Dzisiaj obchodzimy uroczystość patrona naszego kościoła – świętego Wincentego Pallottiego, założyciela Zjednoczenia i Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego. Chciejmy naśladować Wincentego w miłości do Kościoła i każdego, napotkanego człowieka. Niech Jego słowa: Wszystko dla Nieskończonej Chwały Bożej, dla Zniszczenia grzechu i zbawienia każdego człowieka, staną się inspiracją dla naszego, chrześcijańskiego życia. Dzisiaj podczas Mszy świętej koncelebrowanej o godz. 12.00 pod przewodnictwem naszego Współbrata, Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC, dwie osoby złożą akt poświęcenia w Zjednoczeniu Apostolstwa Katolickiego.

       Dziękujemy Scholi dziecięcej z Brzeźna za uświetnienie uroczystości świętego Wincentego Pallottiego i za koncert. Zachęcamy przy wyjściu z kościoła do zakupu ich płyty.

       Jeszcze w tym tygodniu będziemy odwiedzać naszych Parafian z kolędą indywidualną. Kolęda potrwa do piątku. Ofiary z kolędy przeznaczymy na bieżące funkcjonowanie naszej parafii i opłatę rachunków za energię i ogrzewanie kościoła.

      Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas duszpasterzy dobrym słowem, modlitwą i ofiarami pieniężnymi na konto bądź na tacę na bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dziękujemy Wam wszystkim, którzy czujecie swoją odpowiedzialność za serce parafii, czyli nasz kościół parafialny! Dziękujemy też za zaufanie, którego doświadczamy
w każdym momencie naszego posługiwania.

      Do wtorku obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Prośmy Boga słowami modlitwy świętego Wincentego Pallottiego: aby jak najrychlej powstała jedna owczarnia pod Jednym Pasterzem.

      Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Zachęcamy również do zamawiania w tym roku mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii.

      Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego oraz Apostoła Miłosierdzia Bożego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

      Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na rozpoczynający się tydzień i przemożnego orędownictwa naszego świętego – Wincentego Pallottiego. Szczęść Wam Boże!

ks. Radosław Bernard Herka SAC

proboszcz

 

       Do wtorku zapraszamy Parafian, którzy nie zdecydowali się na kolędę indywidualną na nabożeństwa kolędowe do kościoła parafialnego, połączone z Mszą świętą w Waszej intencji. Z okazji mszy świętych kolędowych możemy złożyć w kopercie na tacę lub w zakrystii – ofiarę kolędową, którą przeznaczymy na bieżące funkcjonowanie parafii i opłatę rachunków za energię i ogrzewanie kościoła.

       I tak:

       W poniedziałek 17 stycznia o godz. 18.00 będziemy się modlić za Parafian mieszkających na ulicach – Kręta, Smoluchowskiego, Skłodowskiej Curie, Dębinki.

      We wtorek 18 stycznia o godz. 18.00 będziemy się modlić za Parafian będziemy się modlić za tych Parafian, którzy nie mogli być podczas nabożeństw w wyznaczonym terminie.

     Do osób, które wyraziły chęć osobistego spotkania się z nami – duszpasterzami, wyruszymy z kolędą indywidualną.

     I tak w poniedziałek od godz. 17.00 odwiedzimy mieszkańców z ulic: Kręta i Traugutta, we wtorek mieszkańców z ul. Krętej, w środę mieszkańców z ulic: Fahrenheita, Śniadeckich i z Alei Zwycięstwa, w  piątek z ulicy Kopernika, Tuwima i Orzeszkowej. Osoby, które zgłosiły chęć kolędy indywidualnej zostaną poinformowane smsem bądź przez telefon o planowanej wizycie.

     Pod chórem znajduje się list naszego Arcybiskupa Tadeusza skierowany do Rodzin naszej Archidiecezji. Prosimy o zabranie go do domu i zapoznanie się z Jego treścią.

     Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wspierają nas duszpasterzy dobrym słowem, modlitwą i ofiarami pieniężnymi na bieżące funkcjonowanie naszej parafii. Dzisiaj była zbierana kolejna taca inwestycyjna. W rozpoczętym roku kalendarzowym będziemy musieli zmierzyć się z kolejnymi pracami remontowymi w budynkach parafialnych, które jak sami dobrze wiecie, potrzebują już gruntownych remontów. W zeszłym roku dzięki Bogu i Waszej życzliwości, udało nam się wymienić okna w kościele, uporządkować w połowie teren przyświątynny, rozpocząć gruntowny remont salki duszpasterskiej, który przerwaliśmy z powodu braku funduszy. Ufamy jednak, że wspólnie podołamy! Musimy w najbliższym czasie zmierzyć się z wymianą instalacji elektrycznej w kościele górnym, kaplicy dolnej i w holu, prowadzącym do kościoła. Na ten rok zaplanowaliśmy również odnowienie ławek w kościele górnym, odnowienie i zabezpieczenie płaskorzeźb w kościele górnym oraz odnowienie chrzcielnicy, bruku przed kościołem oraz drzwi wejściowych do kościoła, które potrzebują renowacji. Ofiary, które będą w tym roku przekazywane na rzecz parafii, będą przeznaczone na wyżej wymienione cele. Dziękujemy Wam wszystkim, którzy czujecie swoją odpowiedzialność za serce parafii, czyli nasz kościół parafialny! Dziękujemy też Wam za zaufanie, którego doświadczamy w każdym momencie naszego posługiwania.

      Od 18 do 25 stycznia w całym kościele będziemy obchodzić Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.

      W najbliższy piątek przypada Dzień Babci a w sobotę Dzień Dziadka. Pamiętajmy o Nich w naszych modlitwach.

      W przyszłą niedzielę 23 stycznia będziemy obchodzić uroczystość odpustową świętego Wincentego Pallottiego, założyciela wspólnoty pallotyńskiej, patrona naszego kościoła. Tego dnia mszy świętej o godzinie 12.00 będzie przewodniczył nasz Współbrat, ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC. Już dzisiaj zapraszam do licznego udziału w tej mszy świętej.

      Również w przyszłą niedzielę na mszach świętych o 9.30, 11.00 i 12.00 będziemy gościć scholę dziecięcą z Brzeźna. Po mszy świętej o godzinie 9.30 dzieci wykonają koncert kolęd i piosenek religijnych. Będzie też można nabyć płytę z ich piosenkami.

      Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są wciąż wolne intencje w miesiącu styczniu. Zachęcamy również do zamawiania w tym roku mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych
w naszej parafii.

     Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego oraz Apostoła Miłosierdzia Bożego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

     Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy błogosławieństwa Bożego na rozpoczynający się tydzień. Szczęść Wam Boże!

ks. Radosław Bernard Herka SAC

proboszcz

 

      W tym tygodniu w czwartek zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w Gdańskim Orszaku Trzech Króli. Tego dnia będziemy odprawiać msze święte według porządku niedzielnego. Przypominamy, że tego dnia jest obowiązek uczestniczenia w mszy świętej. Taca z Uroczystości Trzech Króli będzie przeznaczona na utrzymanie pallotyńskich misji. Tego dnia będziemy mogli złożyć ofiary do puszki pod krzyżem na utrzymanie sierocińca w Betlejem, który już kilka razy wspieraliśmy. Prowadzą Go polskie siostry Elżbietanki. Już dzisiaj za te ofiary serdecznie dziękujemy.

        Zbliża się okres wizyty duszpasterskiej. W naszej parafii chcemy od 10 stycznia, w związku z istniejącą sytuacją, rozpocząć nabożeństwa kolędowe. Ich porządek podamy w niedzielę 9 stycznia. Istnieje również możliwość zaproszenia do siebie kapłana. Osoby, które chcą zaprosić księdza do siebie na kolędę, są proszeni o pobranie kart zgłoszeniowych, które znajdują się na stoliku przy zakrystii oraz pod chórem, wypełnienie i przekazanie ich bezpośrednio księdzu Proboszczowi. Czekamy na te zgłoszenia do przyszłej niedzieli.

        Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są wciąż wolne intencje w miesiącu styczniu. Zachęcamy również do zamawiania w tym roku mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii.

        Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

        Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, abyśmy w każdej chwili naszego życia ufali Jezusowi, który przyszedł do nas, aby nas zbawić! Życzymy Wam dobrego świętowania!

ks. Radosław Bernard Herka SAC

proboszcz

 

       Dzisiejszą Uroczystością kończymy kolejny Rok liturgiczny.

       Przypominamy, że do końca miesiąca możemy uzyskać za naszych zmarłych odpust pod zwykłymi warunkami.

       Polecamy Waszej pamięci modlitewnej sprawę pokojowego rozwiązania konfliktu na naszej wschodniej granicy. Dzisiaj podczas każdej mszy świętej będziemy śpiewać w tej intencji SUPLIKACJĘ.

       Od przyszłej NIEDZIELI rozpoczniemy Adwent. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich do udziału w RORATACH, które będziemy odprawiać w naszej parafii w dni powszednie o godz. 7.00.

       Zapraszamy także już dziś na Rekolekcje adwentowe.

       Pierwsza seria rekolekcji dla PRACOWNIKÓW HOSPICJUM i SŁUŻBY ZDROWIA odbędą się w naszej parafii od przyszłej NIEDZIELI 28 listopada i potrwają do WTORKU 30 listopada. Nauki wygłosi podczas dodatkowej mszy świętej o godz. 15.00 ks. Adam KAMIZELA SAC. Rekolekcje te będą transmitowane on – line.

      REKOLEKCJE dla PARAFII i STUDENTÓW, rozpoczną się od II NIEDZIELI ADWENTU. Wygłosi je ks. ŁUKASZ BIŚ – kapłan z diecezji łódzkiej. Szczegóły tych rekolekcji podamy w przyszłym tygodniu.

      W przyszłym tygodniu zostaną poświęcone Opłatki na STÓŁ WIGILIJNY. Będzie można je nabyć w zakrystii. Będziemy także rozprowadzać świece CARITAS. O ich cenie poinformujemy.

      W przyszłą niedzielę po mszy świętej o godz. 16.00 odbędzie się pierwsze spotkanie grupy synodalnej. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich PARAFIAN i SYMPATYKÓW naszej WSPÓLNOTY ZAKONNEJ, którzy nie uczestniczą w spotkaniach grup formacyjnych, gromadzących się przy naszej parafii.

      Dzisiaj była zbierana kolejna taca inwestycyjna na spłatę zadłużenia za wymianę okien w kościele. Dziękujemy przy tej okazji wszystkim, którzy dbają o duchowe i materialne potrzeby naszej Wspólnoty, szczególnie za ofiary składane na tacę bądź bezpośrednio na konto parafii. Odwdzięczamy się Wam serdeczną modlitwą i pamięcią.

       Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii.

       Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

       Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy, aby w naszych domach i Wspólnotach, a przede wszystkim w Sercach, panował CHRYSTUS KRÓL!

ks. Radosław Bernard Herka SAC

proboszcz

 

 

       Dzisiaj Diakoni naszego pallotyńskiego Seminarium Duchownego w Ołtarzewie głoszą w naszej parafii Słowo Boże i przy wyjściu z kościoła będą rozprowadzać kalendarze na Nowy Rok. Złożone przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na utrzymanie naszego seminarium. Liczymy na Waszą wrażliwość i życzliwość!

       Dzisiaj o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza święta w języku angielskim.

       Przypominamy, że przez cały miesiąc listopad możemy uzyskać za naszych zmarłych odpust pod zwykłymi warunkami.

       Wciąż przyjmujemy na WYPOMINKI LISTOPADOWE za naszych zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii bądź na tacę.

       W środę po Różańcu za zmarłych zapraszamy na modlitwę Uwielbienia Bożego Miłosierdzia połączoną z medytacją Słowa Bożego.

       W odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w przyszłą niedzielę, 21 listopada br., we wszystkich kościołach i kaplicach naszej archidiecezji, odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz migrantów z granicy polsko-białoruskiej. Środki zbierane podczas tej kwesty zostaną przeznaczone – za pośrednictwem Caritas Polska – na finansowanie działań pomocowych na terenach przygranicznych podczas kryzysu migracyjnego oraz na proces długotrwałej integracji uchodźców, którzy zdecydują się pozostać w Polsce.

       Od 28 listopada 2021 roku, rozpoczniemy w naszej parafii organizować spotkania Synodalne, które mają pomóc nam wszystkim przeżyć duszpasterskie nawrócenie oraz wypracować nowy i ożywiony model funkcjonowania naszej Wspólnoty. Liczymy na Wasze zaangażowanie i pomoc w twórczych dyskusjach, które chcemy podjąć na spotkaniach formacyjnych, gromadzących się już przy naszej parafii grup. Odpowiedzialnymi za ich przeprowadzenie będą kapłani, opiekujący się konkretną wspólnotą, bądź osoba, która zostanie wybrana spośród uczestniczących w spotkaniach. Osoby niezwiązane z żadną wspólnotą, zapraszamy na pierwsze spotkanie Synodalne w pierwszą niedzielę ADWENTU czyli 28 listopada do salki parafialnej na godz. 16.00. Na to spotkanie są zaproszeni WSZYSCY! Ufamy, że owocem tych spotkań, które potrwają do maja 2022 roku, będzie wypracowanie dobrych pomysłów na pracę w parafii oraz powołanie w niedalekiej przyszłości RADY PARAFIALNEJ.

       W przyszłym tygodniu będzie zbierana z racji III niedzieli miesiąca – taca inwestycyjna na spłacenie zadłużenia za okna.

       Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o duchowe i materialne potrzeby naszej Wspólnoty, szczególnie za ofiary składane na tacę bądź bezpośrednio na konto parafii na spłacenie długu za wymianę okien w naszym kościele.

        Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii.

       Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

       Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy Błogosławieństwa Bożego na rozpoczęty tydzień i orędownictwa naszych Świętych Patronów. Szczęść Wam Boże!

ks. Radosław Bernard Herka SAC

proboszcz

 

      Stolica Apostolska, uwzględniając obecną sytuację na świecie, udzieliła przywileju uzyskiwania odpustu za swoich zmarłych przez cały miesiąc listopad. Odpust możemy ofiarować każdego dnia za jednego zmarłego pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, modlitwa na intencje papieża Franciszka i pobożne nawiedzenie cmentarza. Nawiedzenie cmentarza można zamienić na pobożną modlitwę w intencjach swoich zmarłych, nawiedzając naszą świątynię, w której są udostępnione do kultu relikwie świętych: Wincentego Pallottiego i Jana Pawła II.

       Wciąż przyjmujemy na WYPOMINKI LISTOPADOWE za naszych zmarłych. Na stoliku pod chórem znajdują się kartki, na których należy wypisać Swoich DROGICH ZMARŁYCH. Przez cały miesiąc LISTOPAD modlić się za NICH w dni powszednie Mszą świętą o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 16.30. Po mszy świętej jeszcze za NICH odmawiamy Różaniec. Prosimy także, aby zapisać na kartkach konkretny JEDEN DZIEŃ TYGODNIA, kiedy chcemy, aby omadlano konkretnie, naszych zmarłych. Wypominki można składać w zakrystii bądź na tacę.

       W środę po Różańcu za zmarłych zapraszamy na modlitwę Uwielbienia Bożego Miłosierdzia. Po modlitwie będzie jeszcze błogosławieństwo wody, soli i oleju. Prosimy o ich przyniesienie.

       W czwartek przypada dzień imienin naszego Księdza Wikariusza Marcina oraz 103 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości. Polecajmy tego dnia w modlitwie szczególnie ks. Marcina, aby Jego posługa pośród nas przynosiła błogosławione owoce.

       W przyszłą niedzielę homilię będą głosić Goszczący u nas od tygodnia Diakoni – Pallotyni, którzy są już na ostatnim etapie formacji seminaryjnej. Po mszach świętych będą rozprowadzać kalendarze a składane przy tej okazji ofiary do puszek, będą przeznaczone na funkcjonowanie i utrzymanie naszego pallotyńskiego Seminarium w Ołtarzewie. Już dziś składamy za te ofiary serdeczne podziękowanie!

      Również w przyszłą niedzielę 14 listopada o godz. 15.00 zostanie odprawiona Msza święta w języku angielskim.

      W przyszłą niedzielę podamy konkretne propozycje dla grup parafialnych i osób, chcących wziąć udział w spotkaniach Synodalnych przy naszym ośrodku duszpasterskim.

      Drodzy Parafianie! Pragniemy poinformować, że dzięki ludzkiej życzliwości mogliśmy rozpocząć gruntowny remont Sali pod Kościołem, gdzie chcemy, aby jak najszybciej powstało przyjazne miejsce spotkań dla naszych dzieci, Seniorów i grup parafialnych. Dobroczyńca, który chce pozostać anonimowy, opłaci koszt remontu sali, który oscyluje wokół kwoty 30 tysięcy złotych. Jednak będziemy musieli zmierzyć się jeszcze z wyposażeniem tej Sali. Liczymy na to, że znajdą się wśród nas ludzie dobrej woli, którzy pomogą nam w tym niełatwym przedsięwzięciu. Wierzymy w ludzką dobroć! Osoby, które będą chciały pomóc nam w wyposażeniu Sali są proszone o bezpośredni kontakt z Księdzem Proboszczem Radkiem!

      Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o duchowe i materialne potrzeby naszej Wspólnoty, szczególnie za ofiary składane na tacę bądź bezpośrednio na konto parafii na spłacenie długu za wymianę okien w naszym kościele.

      Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii.

      Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

      Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy Błogosławieństwa Bożego na rozpoczęty tydzień i orędownictwa naszych Świętych Patronów. Szczęść Wam Boże!

 

ks. Radosław Bernard Herka SAC

proboszcz

 

      Zapraszamy dzisiaj na godzinę 16.00 na ostatnie nabożeństwo Różańcowe.

      Jutro przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte w naszym kościele będą odprawiane według porządku niedzielnego. Nie będzie tylko odprawiona msza święta o godzinie 19.00.

      W Dzień Zaduszny zapraszamy na mszę świętą w intencji naszych zmarłych o godz. 6.30, 7.30 i o godzinie 18.00. Tego dnia odprawimy dodatkową mszę świętą koncelebrowaną za naszych zmarłych parafian i zmarłych Pallotynów o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy.

      Stolica Apostolska, uwzględniając obecną sytuację na świecie, udzieliła przywileju uzyskiwania odpustu za swoich zmarłych przez cały miesiąc listopad. Odpust możemy ofiarować każdego dnia za jednego zmarłego pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, modlitwa na intencje papieża Franciszka i pobożne nawiedzenie cmentarza. Nawiedzenie cmentarza można zamienić na pobożną modlitwę w intencjach swoich zmarłych, nawiedzając naszą świątynię, w której są udostępnione do kultu relikwie świętych: Wincentego Pallottiego i Jana Pawła II.

      Przyjmujemy na WYPOMINKI LISTOPADOWE za naszych zmarłych. Na stoliku pod chórem znajdują się kartki, na których należy wypisać Swoich DROGICH ZMARŁYCH. Przez cały miesiąc LISTOPAD będziemy modlić się za NICH w dni powszednie Mszą świętą o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 16.30. Po mszy świętej będziemy jeszcze za NICH odmawiać Różaniec. Prosimy także, aby zapisać na kartkach konkretny JEDEN DZIEŃ TYGODNIA, kiedy chcemy, aby omadlano konkretnie, naszych zmarłych. To pomoże WAM zarezerwować sobie czas, aby uczestniczyć choć jeden raz w tygodniu w modlitwie za zmarłych. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na spłatę zadłużenia za okna. Wypominki można składać w zakrystii bądź na tacę.

      W środę po Różańcu za zmarłych zapraszamy, z racji pierwszej środy miesiąca, na katechezę dla dorosłych.

      W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Ksiądz Marcin uda się do chorych w piątek od godziny 9.00.

     Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o duchowe i materialne potrzeby naszej Wspólnoty, szczególnie za ofiary składane na tacę bądź bezpośrednio na konto parafii na spłacenie długu za wymianę okien w naszym kościele.

     Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii.

     Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

     Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy Błogosławieństwa Bożego na rozpoczęty tydzień i orędownictwa naszych Świętych Patronów. Szczęść Wam Boże!

 

ks. Radosław Bernard Herka SAC

proboszcz

    

      Wczoraj w katedrze Oliwskiej na mszy świętej o godz. 18.00 duchowieństwo i przedstawiciele świeckich z całej naszej Archidiecezji, rozpoczęli diecezjalną pracę Synodu Biskupów. Będzie ona kontynuowana także w naszej parafii po utworzeniu grupy synodalnej. O szczegółach poinformujemy Was wszystkich w przyszłą niedzielę.

      Trwa miesiąc październik. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa Różańcowe. Są one odprawiane w naszej parafii: w tygodniu bezpośrednio po mszy świętej wieczornej zaś w niedzielę o godzinie 16.00.

      Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o duchowe i materialne potrzeby naszej Wspólnoty, szczególnie za ofiary składane na tacę bądź bezpośrednio na konto parafii na spłacenie długu za wymianę okien w naszym kościele. Do końca grudnia musimy jeszcze uzbierać kwotę 19 tysięcy złotych. Za każdy gest życzliwości jesteśmy Wam bardzo wdzięczni.

      Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są jeszcze wolne intencje w tym tygodniu. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii.

      W naszej parafii zaczęliśmy przyjmować na WYPOMINKI LISTOPADOWE za naszych zmarłych. Na stoliku pod chórem znajdują się kartki, na których należy wypisać Swoich DROGICH ZMARŁYCH. Przez cały miesiąc LISTOPAD będziemy modlić się za NICH w dni powszednie Mszą świętą o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 16.30. Po mszy świętej będziemy jeszcze za NICH odmawiać Różaniec. Prosimy także, aby zapisać na kartkach konkretny JEDEN DZIEŃ TYGODNIA, kiedy chcemy, aby omadlano konkretnie, naszych zmarłych. To pomoże WAM zarezerwować sobie czas, aby uczestniczyć choć jeden raz w tygodniu w modlitwie za zmarłych. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na spłatę zadłużenia za okna.

      Już dzisiaj przypominamy, że w dniu WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH będziemy odprawiać w naszej parafii msze święte według porządku niedzielnego. Nie będzie tylko mszy świętej o godz. 19.00.

      W najbliższy czwartek dzień swoich imienin będzie obchodził Arcybiskup Gdański ks. Tadeusz Wojda SAC. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach. Tego samego dnia zapraszamy dzieci na modlitwę Różańcową na godz. 17.00.

     Nowe numery Niedzieli, Gościa niedzielnego i Małego Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

     Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy Błogosławieństwa Bożego na rozpoczęty tydzień i orędownictwa naszych Świętych Patronów. Szczęść Wam Boże!

ks. Radosław Bernard Herka SAC

proboszcz

 

        Jutro w liturgii będziemy wspominać św. Łukasza Ewangelistę. Podczas Mszy świętej wieczornej będziemy się modlić za Pracowników Służby Zdrowia i Studentów medycyny.

        W piątek zaś wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II.

       Trwa miesiąc październik. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa Różańcowe. Są one odprawiane w naszej parafii: w tygodniu bezpośrednio po mszy świętej wieczornej zaś w niedzielę o godzinie 16.00.

       Wspólnota Marana Tha zaprasza na swoje spotkanie w najbliższy poniedziałek po wieczornej mszy świętej i modlitwie Różańcowej.

       W najbliższą środę po modlitwie Różańcowej modlitwa uwielbienia, połączona z medytacją Słowa Bożego. Serdecznie zapraszamy.

      Spotkanie dla studentów w czwartek o godzinie 20.00. Zapraszamy.

      Zbiórka dla ministrantów, lektorów i kandydatów na ministranta w przyszłą sobotę o godz. 16.00.

      W dzisiejszą niedzielę spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Rozpoczniemy mszą świętą o godzinie 16.30.

      Dzisiaj była zbierana kolejna taca inwestycyjna. Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o duchowe i materialne potrzeby naszej Wspólnoty, szczególnie za ofiary składane na tacę bądź bezpośrednio na konto parafii na spłacenie długu za wymianę okien w naszym kościele. Za każdy gest życzliwości jesteśmy Wam bardzo wdzięczni.

      Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są jeszcze wolne intencje w tym tygodniu. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii.

     W naszej parafii zaczęliśmy przyjmować na WYPOMINKI LISTOPADOWE za naszych zmarłych. Na stoliku pod chórem znajdują się kartki, na których należy wypisać Swoich DROGICH ZMARŁYCH. Przez cały miesiąc LISTOPAD będziemy modlić się za NICH w dni powszednie Mszą świętą o godz. 18.00 a w niedzielę o godz. 16.30. Po mszy świętej będziemy jeszcze za NICH odmawiać Różaniec. Prosimy także, aby zapisać na kartkach konkretny JEDEN DZIEŃ TYGODNIA, kiedy chcemy, aby omadlano konkretnie, naszych zmarłych. To pomoże WAM zarezerwować sobie czas, aby uczestniczyć choć jeden raz w tygodniu w modlitwie za zmarłych. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przeznaczone na spłatę zadłużenia za okna.

     Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii.

     Wszystkim Parafianom i Gościom, życzymy Błogosławieństwa Bożego na rozpoczęty tydzień i orędownictwa naszych Świętych Patronów. Szczęść Wam Boże!

ks. Radosław Bernard Herka SAC

proboszcz

 

       W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca października. Podczas wieczornej mszy świętej będziemy modlić się w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych do naszej wspólnoty – Księży i Braci Pallotynów.

       Tego dnia rozpocznie się także w naszej Wspólnocie Wizytacja kanoniczna naszego Przełożonego Generalnego z Rzymu – ks. JAKOBA NAMPUNDAKAMA SAC. Wszystkich Parafian i sympatyków naszej Wspólnoty zakonnej zapraszamy na mszę świętą wieczorną w najbliższy piątek 8 października, którą będziemy celebrować z naszym Księdzem Generałem. Po niej zostanie poświęcona figura świętego Wincentego Pallottiego – stojąca od niedawna przed wejściem do naszego kościoła.

       Rozpoczął się miesiąc październik. Zapraszamy wszystkich na nabożeństwa Różańcowe. Są one odprawiane w naszej parafii: w tygodniu bezpośrednio po mszy świętej wieczornej zaś w niedzielę o godzinie 16.00. Wszystkich drogich nam PARAFIAN i SYMPATYKÓW: zachęcamy i zapraszamy na tę NIEŁATWĄ, ale PIĘKNĄ i SKUTECZNĄ modlitwę przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny.

       Rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny w naszej parafii: zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich gromadzących się przy naszym, pallotyńskim ośrodku duszpasterskim. Każdy może znaleźć coś dla siebie i tak:

       Wszystkich chętnych zapraszamy na spotkanie wspólnoty Marana Tha w najbliższy poniedziałek po wieczornej mszy świętej i modlitwie Różańcowej.

       Wspólnota Matek modlących się w intencji swoich dzieci – zaprasza wszystkie Matki, które chcą modlić się za swoje dzieci w najbliższy wtorek po wieczornej mszy świętej i modlitwie Różańcowej.

       W najbliższą środę po modlitwie Różańcowej pierwsza powakacyjna Katecheza dla dorosłych na temat: ROZTROPNOŚCI, którą wygłosi siostra Urszula Kłusek – pallotynka. Serdecznie zapraszamy.

      W przyszłą niedzielę Msza święta w języku angielskim będzie odprawiana w naszym kościele parafialnym o godz. 15.00.

      Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o duchowe i materialne potrzeby naszej Wspólnoty, szczególnie za ofiary składane na tacę bądź bezpośrednio na konto parafii na spłacenie długu za wymianę okien w naszym kościele. Za każdy gest życzliwości jesteśmy Wam wdzięczni. Niech Wam dobry Bóg błogosławi!

      Dzisiaj do skarbony pod krzyżem możemy złożyć ofiary pieniężne na utrzymanie schronisk dla bezdomnych, prowadzonych na terenie naszego miasta. Za złożoną jałmużnę na ten cel serdecznie Wam dziękujemy!

      Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Można to uczynić także przy pomocy Internetu. Wszelkie informacje jak to zrobić, znajdują się na parafialnej stronie Internetowej. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii.

      Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii.

      W przyszłą niedzielę 10 października będziemy w polskim kościele przeżywać XXI Dzień Papieski pod hasłem Nie lękajcie się. Ofiarami będziemy wspierać Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wspiera projekty edukacyjno – wychowawcze dla dzieci i młodzieży z biednych rodzin, upamiętniając w ten sposób pontyfikat św. Jana Pawła II.

     Wszystkim życzymy Błogosławieństwa Bożego na rozpoczęty tydzień i orędownictwa naszych Aniołów Stróżów. Szczęść Wam Boże!

 

ks. Radosław Bernard Herka SAC

proboszcz

 

        W naszej wspólnocie gościmy dzisiaj ks. MARKA ROGEŃSKIEGO SAC, byłego proboszcza naszej parafii, dzisiaj duszpasterza w PALLOTYŃSKIM SEKRETARIACIE MISYJNYM. Dziękujemy Księdzu Markowi za wygłoszone do nas dzisiaj Słowo Boże. Ofiary z dzisiejszej tacy zostaną przekazane na utrzymanie pallotyńskich misjonarzy i realizowane przez NICH projekty misyjne. Za złożone dziś ofiary pieniężne na ten cel, serdecznie dziękujemy!

       W tym tygodniu przypadają: pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca października. W piątek ks. Marcin uda się do chorych od godz. 09.00. Okazja do spowiedzi pierwszopiątkowej od godz. 17.30 do godz. 18.00.

      Również od najbliższego piątku rozpoczynamy nabożeństwa Różańcowe w naszej parafii. Będą one odprawiane przez cały miesiąc październik: w tygodniu bezpośrednio po mszy świętej wieczornej zaś w niedzielę o godzinie 16.00. Wszystkich drogich nam PARAFIAN i SYMPATYKÓW: zachęcamy i zapraszamy na tę NIEŁATWĄ, ale PIĘKNĄ i SKUTECZNĄ modlitwę przez wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny.

      W piątek po modlitwie Różańcowej, ks. Marcin zaprasza na spotkanie Panów, tworzących w naszej parafii MĘSKĄ RÓŻĘ RÓŻAŃCOWĄ.

     Rozpoczęliśmy nowy rok formacyjny w naszej parafii: zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich gromadzących się przy naszym, pallotyńskim ośrodku duszpasterskim. Każdy może znaleźć coś dla siebie i tak:

     wspólnota Marana Tha – gromadzi się w każdy I i III poniedziałek miesiąca, po wieczornej mszy świętej i modlitwie Różańcowej.

     Wspólnota Matek modlących się w intencji swoich dzieci – gromadzi się w każdy wtorek po wieczornej mszy świętej i modlitwie Różańcowej.

     Grupa Uwielbienia Miłosierdzia Bożego – gromadzi się w każdą środę po wieczornej mszy świętej i modlitwie Różańcowej.

     Katecheza dla dorosłych w każdą pierwszą środę miesiąca.

    Modlitwa Uwielbienia Bożego Miłosierdzia – w każdą drugą środę miesiąca.

    Medytacja Nad Słowem Bożym – w każdą trzecią środę miesiąca.

    Wspólnota Zjednoczenia Apostolstwa Katolickiego w każdy 22 dzień miesiąca uczestniczy we mszy świętej wieczornej i potem ma swoje spotkanie formacyjne.

    Wspólnota Żywego Różańca Kobiet – gromadzi się w każdą pierwszą sobotę miesiąca po mszy świętej wieczornej.

    Ministranci i lektorzy mają swoje spotkania we wtorki po mszy świętej wieczornej.

    Ks. Marcin zaprasza kandydatów na ministrantów w przyszłą niedzielę 3 października na pierwsze spotkanie, które odbędzie się w kościele o godzinie 09.00.

    Msze święte w języku angielskim będą odprawiane w naszej parafii w każdą DRUGĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA o godz. 15.00.

    Niebawem podamy plan pracy duszpasterskiej dla studentów, którzy rozpoczną swój kolejny rok studiów.

    Dziękujemy wszystkim, którzy dbają o duchowe i materialne potrzeby naszej Wspólnoty, szczególnie za ofiary składane na tacę bądź bezpośrednio na konto parafii na spłacenie długu za wymianę okien w naszym kościele. Do końca roku musimy jeszcze uzbierać 38 tysięcy złotych. Za każdy gest życzliwości jesteśmy Wam wdzięczni. Ufamy, że podołamy! Bez Was nie damy rady!

    Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Można to uczynić także przy pomocy Internetu. Wszelkie informacje jak to zrobić, znajdują się na parafialnej stronie Internetowej. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich za swoich zmarłych w naszej parafii.

    Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy też do zakupienia nowego numeru czasopisma o tematyce biblijnej: Galilea. Nowy numer jest poświęcony NAZARETOWI i KANIE GALILEJSKIEJ. Koszt egzemplarza to 10 złotych.

    Wszystkim życzymy Błogosławieństwa Bożego na rozpoczęty tydzień i wstawiennictwa naszych świętych patronów. Szczęść Wam Boże!

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

 

       W najbliższą środę po mszy świętej wieczornej powakacyjna modlitwa uwielbienia, którą poprowadzi ks. Marcin z Grupą Uwielbienia Miłosierdzia Bożego. Prosimy przynieść do poświęcenia wodę, sól i olej. Serdecznie Was zapraszamy.

       Wznawiamy powakacyjne spotkania grup duszpasterskich. W najbliższy poniedziałek zapraszamy na mszę świętą wieczorną wszystkich liderów grup duszpasterskich, które gromadzą się przy naszej parafii. Po mszy świętej ok. godz. 19.00 odbędzie się spotkanie liderów z duszpasterzami w salce duszpasterskiej w naszym domu. Prosimy o obecność wszystkich liderów!

       W przyszłą niedzielę czyli 12 września na mszę świętą o godzinie 09.30 zapraszamy dzieci, szczególnie te, które chcą się przygotowywać w naszej Parafii do przyjęcia I Komunii Świętej. Po mszy świętej będzie krótkie spotkanie dla Rodziców. Również za tydzień na Mszy świętej o godzinie 09.30 będzie poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych! Zapraszamy!

      Natomiast w przyszłą niedzielę na mszę świętą o godz. 16.30 zapraszamy młodzież, która chce przystąpić w naszej parafii w przyszłym roku do sakramentu bierzmowania. Po mszy świętej o godzinie 16.30 odbędzie się krótkie spotkanie dla kandydatów i ich Rodziców! Zapraszamy!

     Kancelaria parafialna jest już otwarta według porządku sprzed wakacji.

      Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich w naszej parafii za swoich zmarłych.

      Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii.

      Nasz Ksiądz Arcybiskup Tadeusz zwraca się do nas, aby dzisiejsza niedziela była Dniem Solidarności z Afgańczykami.

      Niech będzie to dzień naszej modlitwy o pokój oraz dzień wsparcia materialnego dla potrzebujących chrześcijan. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców, zarówno w Polsce i za granicą. We współpracy z Caritas w Pakistanie, kraju, w którym znajduje się największa grupa uchodźców z Afganistanu, rozpocznie się trzymiesięczna interwencja humanitarna natychmiastowej pomocy dla około 1500 rodzin – pisze ksiądz Arcybiskup. Dlatego dzisiaj do skarbony pod krzyżem przy wyjściu z naszego kościoła można złożyć ofiary, które przekażemy jako Wspólnota na wyżej wspomniany cel. Za każdy gest solidarności z naszymi Braćmi i Siostrami bardzo Wam dziękujemy.

Niech Was błogosławi dobry Bóg i wspierają nas święci Patronowie!

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

 

        Kończymy powoli czas wakacji. W najbliższą środę dzieci i młodzież rozpoczną nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza święta na jego rozpoczęcie zostanie odprawiona w środę o godzinie 8.00. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz Rodziców, nauczycieli i wychowawców.

        W środę po mszy świętej wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i pierwsza powakacyjna modlitwa uwielbienia do godziny 20.00.

        W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. Ksiądz Marcin uda się do chorych w piątek od godziny 09.00. Prosimy zgłosić w zakrystii nowych chorych i osoby starsze, które chciałyby korzystać z posługi kapłana od najbliższego piątku.

        Kancelaria parafialna od środy będzie otwarta według stałego porządku sprzed wakacji.

        W przyszłą niedzielę podamy szczegółowe informacje dotyczące spotkań dla dzieci, które chcą w 2022 roku przystąpić w naszej parafii do I Komunii Świętej i ich Rodziców, dla młodzieży, która chce przystąpić do bierzmowania oraz dla liderów grup duszpasterskich, które gromadzą się przy naszej parafii.

        Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są wolne intencje w tym tygodniu. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich w naszej parafii za swoich zmarłych.

       Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii.

       Niech Was błogosławi dobry Bóg!

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

św. Grzegorz Wielki

 

        W tym tygodniu w czwartek przypada uroczystość odpustowa w naszej Parafii. W Uroczystość Matki Boskiej Częstochowskiej Mszy świętej o godzinie 18.00 będzie przewodniczył ks. Adam Kamizela SAC – proboszcz naszej parafii w latach 2009 – 2014. Już dzisiaj serdecznie zapraszam Drogich nam PARAFIAN i SYMPATYKÓW naszej PARAFII na tę uroczystość.

        Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są wolne intencje w tym tygodniu. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich w naszej parafii za swoich zmarłych.

       Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii.

       Niech Was błogosławi dobry Bóg a Maryja – Przeczysta Dziewica, niech wyprasza dla Was potrzebne łaski na ostatnie dni tego miesiąca!

 

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

         Dzisiaj we wspólnocie Kościoła powszechnego obchodzimy jedną z ważniejszych Uroczystości Maryjnych – Wniebowzięcie z duszą i ciałem do Nieba Najświętszej Maryi Panny. Radujemy się tak wielką Orędowniczką w Królestwie Jezusa, które nie jest z TEGO świata. Składamy serdeczne życzenia dzisiejszym Solenizantkom i życzymy Wam, abyście zawsze były wierne Bożemu Słowu jak Maryja i kiedyś osiągnęły cel naszej ziemskiej wędrówki – NIEBO.

        Za chwilę nastąpi też obrzęd błogosławieństwa kwiatów i ziół.

        Dzisiaj była zbierana kolejna taca inwestycyjna na spłatę zadłużenia za wymianę okien w naszym kościele parafialnym. Wszystkim, którzy wspierają podejmowane inicjatywy w naszej parafii, dobrym Słowem, modlitwą i ofiarą, bardzo dziękujemy! Codziennie modlimy się za Was w naszym klasztorze!

       Dużymi krokami zbliża się uroczystość odpustowa w naszej Parafii. Od wtorku 17 sierpnia po mszy świętej wieczornej będziemy odprawiać nowennę przed tą Uroczystością. Mszy świętej odpustowej 26 sierpnia o godzinie 18.00 będzie przewodniczył ks. Adam Kamizela SAC. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy Drogich nam PARAFIAN i SYMPATYKÓW na tę uroczystość.

      Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są wolne intencje w tym tygodniu. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich w naszej parafii za swoich zmarłych.

     Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii.

     Niech Was błogosławi dobry Bóg a Maryja Wniebowzięta wyprasza dla Was potrzebne łaski !

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

Obraz Wniebowzięcie Marii, El Greco, 1577

 

Dzisiaj była zbierana taca na uczelnie katolickie w naszej diecezji.

W przyszłą niedzielę będzie zbierana kolejna taca inwestycyjna. Do spłaty za wymianę okien w naszym kościele do końca roku musimy uzbierać jeszcze kwotę 65 tysięcy. Ufamy, że wspólnie nam się to uda!

W tym tygodniu będziemy w liturgii wspominać:

w poniedziałek świętą Teresę Benedyktę od Krzyża – dziewicę i męczennicę, patronkę Europy.

we wtorek – świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika.

w środę – świętą Klarę, dziewicę.

w czwartek – świętego Maksymiliana Marię Kolbego, prezbitera i męczennika.

w sobotę święto poświęcenia kościoła archikatedralnego w Gdańsku – Oliwie.

W przyszłą niedzielę – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – 101 rocznica „Cudu nad Wisłą”. Podczas każdej mszy świętej będzie sprawowany obrzęd błogosławieństwa ziół
i kwiatów. Prosimy o ich przyniesienie!

Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są wolne intencje w miesiącu sierpniu. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich w naszej parafii za swoich zmarłych.

Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii.

Niech Was błogosławi dobry Bóg!

 

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

św. Teresa Benedykta od Krzyża

 

        Dziś po każdej mszy świętej z okazji wspomnienia świętego Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, będziemy święcić nasze samochody. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przekazane MIVA POLSKA na zakup środków lokomocji dla polskich misjonarzy.

        Jutro przypada wspomnienie Świętych Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny, Dziadków Pana Jezusa. Otoczmy naszych Przodków serdeczną pamięcią, szczególnie naszych dziadków i emerytów. W tym roku będzie ten dzień obchodzony uroczyście, biorąc pod uwagę że papież Franciszek ustanowił 26 lipca – Światowym Dniem Dziadków i Babć.

        W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii księdza Jana Szaruka – pallotyna, który pochodzi z Białorusi a dzisiaj posługuje w niedalekim Chełmnie. Ksiądz Jan przybliży nam posługę naszych Współbraci dla chrześcijan w swojej Ojczyźnie i będzie zbierał ofiary do puszki na budowę kościoła pallotyńskiego w Mińsku.

       Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są nadal wolne intencje w miesiącu lipcu i sierpniu.

       Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii.

      Komunikat CARITAS

      Drodzy Parafianie i Goście! Niech Wam obficie błogosławi dobry Bóg!

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

 

        Jak widzimy, w naszym kościele trwają wciąż prace przy wymianie okien. Dziękujemy Wam za wsparcie modlitewne i ofiary. Dzisiaj była zbierana kolejna taca inwestycyjna.

        Od jutra do środy włącznie będziemy jeszcze odprawiać msze święte w kaplicy dolnej.

        Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są nadal wolne intencje w miesiącu lipcu i sierpniu.

        W przyszłą niedzielę po każdej mszy świętej z okazji wspomnienia świętego Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, będziemy święcić samochody. Składane przy tej okazji ofiary zostaną przekazane na zakup środków lokomocji dla polskich misjonarzy.

        Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii.

        Dzisiaj w naszej parafii gościmy CZARKA, który jest pielgrzymem, uczestnikiem GDAŃSKIEJ PIESZEJ PIELGRZYMKI na JASNĄ GÓRĘ. Czarek opowie nam, jak w tym roku wygląda pielgrzymka, jak się zapisać i wesprzeć duchowo i materialnie to piękne dzieło.

        Drodzy Parafianie i Goście! Niech Wam obficie błogosławi dobry Bóg!

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

 

        W najbliższą sobotę z naszego kościoła po mszy świętej o godzinie 07.30, wyruszy IV Pallotyńska pielgrzymka Rowerowa. Dzisiaj chcemy wesprzeć ten wyjazd naszymi ofiarami do puszki. Możemy także bezpośrednio u ks. Adriana składać intencje, które będą omadlane przez pielgrzymów.

        Jak widzimy, w naszym kościele trwają prace przy wymianie okien. Dziękujemy Wam za wsparcie modlitewne i ofiary, które składacie na ten cel przy okazji tac inwestycyjnych i przez Internet. Niech dobry Bóg Wam obficie błogosławi za wszelkie dobro świadczone całej naszej Wspólnocie parafialnej!

       W przyszłym tygodniu będzie zbierana kolejna taca inwestycyjna.

       Od jutra do piątku będziemy jeszcze odprawiać msze święte w kaplicy dolnej.

       Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są wolne intencje w miesiącu lipcu i sierpniu. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich na miesiące jesienne.

       W piątek 16 lipca w liturgii będziemy wspominać Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. Jest to okazja do pogłębienia duchowości karmelitańskiej.

       W sobotę 17 lipca i w niedzielę za tydzień odbędzie się doroczny odpust ku Czci Matki Bożej Szkaplerznej w Swarzewie.

       Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej. Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii.

 

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

    

         W ubiegły wtorek przypadała uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Dzisiaj do skarbony pod krzyżem przy wyjściu z kościoła, możemy złożyć ofiary, które wspomogą działalność apostolską Ojca świętego FRANCISZKA. Składamy za nie serdeczne podziękowania.

        Z okazji rozpoczynających się wakacji chcemy podać kilka informacji dotyczących funkcjonowania parafii w tym czasie.

       Nie odprawiamy już mszy świętej w sobotę o godzinie 17.00.

       Kancelaria parafialna w okresie wakacyjnym będzie czynna:

       od poniedziałku do piątku od godz. 19.00 do godziny 19.30.

       Wszystkie sprawy pilne, dotyczące np. pogrzebu czy do chorego, prosimy załatwiać na plebanii bezpośrednio z Księdzem dyżurnym.

       Przez czas wakacyjny będziemy sprawować msze święte w niedzielę i święta według porządku niedzielnego. Msza święta wieczorna o godzinie 19.00 będzie recytowana i bez kazania.

       Spowiedź od poniedziałku do soboty będzie sprawowana 15 minut przed mszą świętą wieczorną.

       Prosimy te informacje przekazać swoim najbliższym.

       Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są wolne intencje w miesiącu lipcu. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich na miesiąc wrzesień.

       Od jutra rozpocznie się wymiana okien w naszym kościele. Dlatego informujemy, że od poniedziałku do piątku będziemy odprawiać msze święte w kaplicy dolnej. Sprawę wymiany okien polecamy Waszej modlitwie.

       Dziękujemy wszystkim za składane ofiary na podejmowane prace remontowe w naszej parafii.

       Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii.

       Zachęcamy do kupowania i czytania prasy katolickiej.

       Drodzy Parafianie i Goście!

       Rozpoczął się upragniony dla nas wszystkich czas wakacji. Pamiętajmy jednak o tym, że w życiu wiarą nie ma wakacji od kontaktu z Panem Bogiem podczas modlitwy, sprawowania sakramentów i niedzielnej Eucharystii. Życzymy Wam dobrego odpoczynku!     

       Niech dobry Bóg Was błogosławi i wspiera Was błogosławieństwo naszych świętych patronów.

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

    

       Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwa czerwcowe.

       We wtorek, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Pamiętajmy tego dnia w naszych modlitwach o papieżu Franciszku.

       W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

       Z okazji rozpoczynających się wakacji chcemy podać kilka informacji dotyczących funkcjonowania parafii w tym czasie.

       Od przyszłej soboty nie będzie odprawiana msza święta w sobotę o godz. 17.00, którą wprowadzaliśmy z powodu obostrzeń kowidowych.

       Od dnia 1 lipca br. kancelaria parafialna będzie czynna od poniedziałku do piątku od godz. 19.00 do godziny 19.30.

       Wszystkie sprawy pilne, dotyczące np. pogrzebu czy do chorego, prosimy załatwiać bezpośrednio z Księdzem dyżurnym.

       Przez czas wakacyjny będziemy sprawować msze święte w niedzielę i święta według porządku niedzielnego. Msza święta wieczorna o godzinie 19.00 będzie recytowana i bez kazania. Prosimy te informacje przekazać swoim najbliższym.

       Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są wolne intencje w miesiącu lipcu. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich na miesiąc wrzesień.

        Od dnia 5 lipca będziemy odprawiać msze święte w kaplicy dolnej. W kościele górnym przez tydzień będzie trwała wymiana okien.

        Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii.

        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

        Drodzy Parafianie i Goście! Rozpoczął się upragniony dla nas wszystkich czas wakacji. Pamiętajmy jednak o tym, że w życiu wiarą nie ma wakacji od kontaktu z Panem Bogiem podczas modlitwy, sprawowania sakramentów i niedzielnej Eucharystii. Życzymy Wam dobrego odpoczynku! Niech dobry Bóg Was błogosławi i wspiera Was błogosławieństwo naszych świętych patronów.

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

   

        Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe.

        Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC wczoraj udzielił sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Wspierajmy naszą młodzież modlitwą i dobrym przykładem.

        W najbliższą środę będziemy obchodzić DZIEŃ OJCA. Wszystkim Ojcom składamy najserdeczniejsze życzenia, aby sprostali MISJI, jaką spełniają wobec swoich dzieci.

        W piątek przypada ostatni dzień roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież i rodziców na mszę świętą w przyszłą niedzielę na godzinę 9.30, podczas której podziękujemy za miniony rok szkolny.

        Dzisiaj była zbierana kolejna taca inwestycyjna. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą parafię modlitwą, dobrym słowem i ofiarami na tacę bądź przez Internet. Szczególnie dziękujemy Tym wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za naszą parafialną świątynię i składają ofiary na wymianę okien. Za wszelkie dobro, którego od Was doświadcza cała wspólnota parafialna, niech dobry Bóg Wam wynagrodzi i obficie błogosławi! Prace przy wymianie okien rozpoczną się dnia 5 lipca.

        Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania. Są wolne intencje w miesiącu lipcu. Zachęcamy również do zamawiania mszy świętych gregoriańskich na miesiąc wrzesień.

        Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii.

        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

  

        Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe.

        Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży w sobotę 19 czerwca o godz. 11.00. Do sakramentu przystąpi grupa 47 młodych. Polecamy ich Waszej modlitwie. Kandydatów ze świadkami zapraszamy w poniedziałek i wtorek na msze świętą wieczorną. Spowiedź dla kandydatów w piątek od godziny 19.00 do godziny 20. Świadkowie i rodzice kandydatów mają możliwość skorzystać z sakramentu pokuty przez cały tydzień podczas mszy świętych wieczornych.

        Dzieci pierwszokomunijne zakończyły swój Biały Tydzień. Dziękujemy za ich obecność, zaangażowanie podczas procesji eucharystycznych. W piątek po mszy świętej spotkaliśmy się na lodach w parku. Przy tej okazji dziękujemy Rodzicom dzieci, którzy złożyli na wymianę okien dar ołtarza w kwocie 8 tysięcy złotych.

        Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą parafię modlitwą, dobrym słowem i ofiarami na tacę bądź przez Internet. Szczególnie dziękujemy Tym wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za naszą parafialną świątynię i składają ofiary na wymianę okien. Za wszelkie dobro, którego od Was doświadcza cała wspólnota parafialna, niech dobry Bóg Wam wynagrodzi i obficie błogosławi!

        Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania.

        Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii.

        Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

        Przyjmijmy błogosławieństwo! Szczęść Wam Boże!

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

 

          Za nami Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Bardzo dziękuję osobom, które zaangażowały się czynnie w przygotowanie ołtarzy i przebieg procesji: Matkom Różańcowym, Matkom w modlitwie, wspólnocie Marana tha, Grupie Uwielbienia Miłosierdzia Bożego i Ludziom Ulicy, Męskiej Róży Różańcowej, studentom, dyrekcji i rodzicom z Przedszkola Iskierka. Szczególne podziękowanie kieruję do dziewczynek sypiących kwiaty, liturgicznej służbie ołtarza, Policji. Dziękuję panom: Maciejowi i Stefanowi, paniom: Małgosi, Alicji, Agnieszce, a nade wszystko księdzu Marcinowi, który koordynował wszystkie prace, aby nasza procesja była piękna! Dziękujemy także za złożone ofiary na kwiaty w kwocie 600 złotych.

          Zapraszamy na procesje eucharystyczne w ramach oktawy Bożego Ciała po mszy świętej wieczornej do piątku włącznie. Dzisiaj procesja Eucharystyczna będzie po mszy świętej o godzinie 16.30. Podczas procesji będziemy odprawiać nabożeństwo czerwcowe. Na zakończenie Oktawy Bożego Ciała czyli w czwartek na mszy świętej poświęcimy wianki.

          Wczoraj w naszej parafii dzieci z klas III przystąpiły do I Komunii Świętej. Życzymy im, aby zawsze chciały żyć w bliskości i zażyłości z Panem Jezusem przez całe życie. Ufamy, że pomogą im w tym ich Rodzice, a także my wszyscy, stanowiący wspólnotę wiary w tym konkretnym miejscu, w tej konkretnej parafii.

          W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Tego dnia nie obowiązuje post i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. 100 lat temu tego dnia nastąpiło poświęcenie Polski Sercu Jezusowemu. Ponowimy ten akt zawierzenia naszej Ojczyzny w piątek na zakończenie procesji.

          Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży w sobotę 19 czerwca o godz. 11.00. Do sakramentu przystąpi grupa 47 młodych. Polecamy ich Waszej modlitwie.

          Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą parafię modlitwą, dobrym słowem i ofiarami na tacę bądź przez Internet. Szczególnie dziękujemy Tym wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za naszą parafialną świątynię i składają ofiary na wymianę okien. Za wszelkie dobro, którego od Was doświadcza cała wspólnota parafialna, niech dobry Bóg Wam wynagrodzi i obficie błogosławi!

          Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania.

          Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

          Przyjmijmy błogosławieństwo! Szczęść Wam Boże!

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

 

          Zapraszamy do naszej świątyni na ostatnie nabożeństwa majowe. Dzisiaj zostanie odprawione po mszy świętej o godzinie 16.30 zaś jutro po wieczornej mszy świętej. Od wtorku będziemy odprawiać nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. W tygodniu będziemy modlić się litanią i aktem zawierzenia świata Sercu Jezusa po mszy świętej wieczornej zaś w niedzielę i święta po mszy świętej o godzinie 16.30.

        We wtorek przypada Międzynarodowy Dzień Dziecka. Polecajmy tego dnia szczególnie w naszych modlitwach sprawę odpowiedzialnego towarzyszenia naszym dzieciom i młodzieży w procesie ich wychowywania. Przy tej okazji pragniemy poinformować, że trwa drugi nabór do klasy I w Szkole Podstawowej nr 15. Biorąc pod uwagę dobrą współpracę dyrekcji szkoły z ks. Radkiem, który uczy w niej religii, polecamy tę sprawę pod namysł Rodzicom, którzy jeszcze nie podjęli decyzji, gdzie zapisać swoje dziecko. Poza wysokim poziomem nauczania, szkoła jest mała, bezpieczna oraz wolna od przekazywania jakichkolwiek deprawujących treści. Zapraszamy do odwiedzenia szkoły bądź strony internetowej szkoły. Osoby zainteresowane mogą także po mszach świętych w zakrystii porozmawiać z ks. Radkiem.

        W środę po nabożeństwie czerwcowym zostanie wygłoszona ostatnia przed wakacjami katecheza dla dorosłych nt. Chrześcijańskie rozumienie Miłości. Serdecznie zapraszamy.

        W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte tego dnia zostaną odprawione w naszym kościele o godzinie 8.00, 9.00, 12.00 i 16.30. Po mszy świętej o godzinie 09.00 wyruszy procesja Bożego Ciała i przejdzie do 4 ołtarzy, które przygotujemy w parku. O przygotowanie ołtarzy prosimy: ołtarz I – Matki Różańcowe, Matki w modlitwie i Wspólnotę Marana tha, ołtarz II – Grupę Uwielbienia Miłosierdzia Bożego i Ludzi Ulicy, ołtarz III – Męską Różę Różańcową, studentów i kandydatów do bierzmowania zaś ołtarz IV – nauczycieli i rodziców z Przedszkola Iskierka. W poniedziałek po nabożeństwie majowym zapraszamy na spotkanie z księdzem Marcinem osoby, które chcą się zaangażować w przygotowywanie ołtarzy. Zaś we wtorek o godz. 18.00 spotkanie z panią Alicją dla dziewczynek, które podczas procesji chcą sypać kwiaty. Prosimy Was wszystkich o włączenie się w organizację procesji, aby była ona dostojna i piękna. Zapraszamy również na procesje eucharystyczne w ramach oktawy Bożego Ciała. W tygodniu będą po mszy świętej wieczornej zaś w niedzielę po mszy świętej o godz. 16.30.

        W przyszłą sobotę podczas Mszy świętych o godzinie 10.00 i 12.00 dzieci z klasy III przystąpią do sakramentu Eucharystii. Dzieci i ich Rodziny polecamy waszej pamięci modlitewnej. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych oraz spowiedź dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 15 w piątek o godz. 14.00 zaś dla dzieci ze szkół: Nasza Szkoła, Niedźwiadek i Sokrates o godz. 16.00.

       Ksiądz Arcybiskup Tadeusz Wojda SAC udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży w sobotę 19 czerwca o godz. 11.00. Do sakramentu przystąpi grupa 47 młodych. Polecamy ich Waszej modlitwie.

       W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.

       Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą parafię modlitwą, dobrym słowem i ofiarami na tacę bądź przez Internet. Szczególnie dziękujemy Tym wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za naszą parafialną świątynię i składają ofiary na wymianę okien. Za wszelkie dobro, którego od Was doświadcza cała wspólnota parafialna, niech dobry Bóg Wam wynagrodzi i obficie błogosławi!

       Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania i czytania prasy katolickiej. Nowe numery Niedzieli i Gościa niedzielnego znajdują się na stoliku przy zakrystii.

       Przyjmijmy błogosławieństwo od Trójcy Przenajświętszej i zanieśmy Je do tych, z którymi żyjemy, pracujemy i uczymy się! Szczęść Wam Boże!

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz

       

        Uroczystością Zesłania Ducha Świętego kończymy Okres Wielkanocny. Przypominamy wszystkim parafianom i Gościom o obowiązku spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

        Zapraszamy do naszej świątyni na nabożeństwa majowe. W naszej parafii to nabożeństwo codziennie po mszy świętej wieczornej zaś w niedzielę po mszy świętej o godzinie 16.30. Szczególne zaproszenie kierujemy do kandydatów do bierzmowania.

        W środę przypada Międzynarodowy Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych Mamach. Dla żyjących przyzywajmy Bożego błogosławieństwa, zaś dla zmarłych, Bożego Miłosierdzia.

        W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa – Najwyższego i wiecznego Kapłana. Polecamy Waszej modlitwie sprawę powołanych do stanu kapłańskiego i nowych powołań.

        W najbliższy piątek odbędzie się spotkanie dla Męskiej Róży Różańcowej. Rozpoczniemy je mszą świętą o godz. 18.00. Po nabożeństwie majowym będzie wymiana tajemnic.

        Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wspierają naszą parafię modlitwą, dobrym słowem i ofiarami na tacę bądź przez Internet. Szczególnie dziękujemy Tym wszystkim, którzy czują się odpowiedzialni za naszą parafialną świątynię i składają ofiary na wymianę okien. Za wszelkie dobro, którego od Was doświadcza cała wspólnota parafialna, niech dobry Bóg Wam wynagrodzi i obficie błogosławi!

        Coraz bliżej Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, nazywana potocznie Bożym Ciałem. Po konsultacjach i namyśle, biorąc pod uwagę istniejące wciąż obostrzenia, podjęliśmy decyzję, że w tym roku procesja Bożego Ciała wyruszy po mszy świętej o godzinie 9.00 i przejdzie do 4 ołtarzy, które przygotujemy w parku. O przygotowanie ołtarzy prosimy: ołtarz I – Matki Różańcowe, Matki w modlitwie i Wspólnotę Marana tha, ołtarz II – Grupę Uwielbienia Miłosierdzia Bożego i Ludzi Ulicy, ołtarz III – Męską Różę Różańcową, studentów i kandydatów do bierzmowania zaś ołtarz IV – nauczycieli
i rodziców z Przedszkola Iskierka. Koordynatorem jest ks. Marcin.

        Zachęcamy do zamawiania intencji mszalnych w naszej parafii, które odprawimy bez długiego czasu oczekiwania.

ks. Radosław Bernard Herka SAC
proboszcz